DUBNICE VE ŠLÁGRU KOLA VYPRALA MIMOŇSKOU REZERVU, NOVINÁŘI SLAVNĚ USPALI POLEVSKÉHO HADA

– POLEVSKO, DUBNICE, 19. 05. 2014 (syn) – Dubnice učinila nejdůležitější krok o postup do Okresního přeboru (Česká Lípa), když přehrála na svém hřišti přímého soupeře ze třetího místa tabulky béčko Mimoně. Upevnila si tak první příčku s náskokem 4 bodů na druhý Žandov a 8 bodů právě na Mimoň. Do okresu budou postupovat pravděpodobně dvě mužstva. Hrálo se za stálého vytrvalého deště a před poločasem šla Mimoň do vedení a nic nenasvědčovalo tomu, že by se domácí zmátořili ze tří předcházejících porážek v řadě. Jenže obrovskou bojovností a ježděním po „prdeli“ nejprve vyrovnal Mitaš a následně hosty dorazil a doslova potopil špílmachr Tschervenka!

Další adept na postup TJ Noviny hostoval na nejvýše položeném stadionu v okrese, v Polevsku. Utkání bylo takticky zvládnutou bitvou rozdílných poločasů, kdy nejprve v prvním dějství Polevští hráli jak z partesu a nedali hostům nejmenší šanci. Po půlhodině vedli 2:0 a bylo to skoro na ručník. Jenže zdání klame. Od Novinářů to bylo jen uspávání hada a ve druhé půli to byl neuvěřitelný kolotoč! Domácí jakoby najednou na trávníku vůbec neexistovali a centrifuga na Matějské pouti je proti tomu co se dělo na hřišti, jen dětský kolotoč s dřevěnými koníky. Důslednými útoky po křídlech hosté cíleně ničili vše co jim stálo v cestě a když byl konec, hráči Polevska vůbec nevěděli, co se s nimi dělo. Hosté nade vší pochybnost zahráli nejlepší fotbal v letošním roce. Na postup teď Novináři ztrácejí šest bodů z pátého místa.

88. minuta utkání. Třetí vítězný gól zápasu vsítil Novinář Pikous (druhý zprava v tmavém).

V tomto souboji o míč vítězně polevský rychlonožka (na zemi) odkopem před Lundákem.