NEDBAL ROZEBRAL VEDOUCÍ ŽANDOV NA ATOMY!

– ŽANDOV, 06. 10. 2013 (syn) – Překvapivý výsledek se zrodil na hřišti doposud vedoucího mužstva Okresní soutěže Česká Lípa v Žandově. Novináři z Podralska doslova zostudili a zašlapali do pažitu domácí celek. Utkání, které si neskutečně zkomplikoval hlavní sudí Volf se zvrtlo ve fotbalovou melu. Od úvodního hvizdu Žandovští přitlačili Novináře na vlastní půlku a v 15. minutě z tlaku vytěžili gólový projektil, který však gólman Moravec letecky vyboxoval mimo tyče.

Hra se pomalu srovnala, ale začlo se žlutit a diskutovat, ne zrovna gentlemansky, s rozhodčím. Po nechutném extempore byl vyloučen ze střídačky novinský trenér Džogi a musel potupně opustit žandovský stadion. Zkušený trenér by měl vědět, že tykání rozhodčímu a slova … „Ty jsi viděl fotbal z vrtulníku …“ nebo „Ty z toho teda děláš bramboračku ty jeden …“ na fotbalové hřiště vůbec nepatří. Džogi je však chytrý jak liška a přišel na to, že se může schovat za kotel diváků hostí a odtud stále kormidlovat své svěřence.

Těsně před poločasem soudce Volf otočil útočný faul domácích na Švimberského na faul ve vápně a ukázal na pokutový kop! Strhla se slovní bitva při níž padala tak ostrá slova, že maminky zakrývaly uši svým dětem a vzduchem létala snad všechna přirození i nadpřirození, které lze vymyslet snad jen v americkém filmu. Ze všeho tak resultovala červená karta pro hostujícího Heindorfera a Antoš penaltu proměnil. Do kabin se šlo za stavu 1:0 a Novinští na tom nebyli v tu chvíli vůbec psychicky dobře.

Jenže jestli si domácí mysleli, že teď půjde všechno samo, zle se přepočítali a po tataráčku, štěstíčku a motivačním projevu Džogiho v poločasové přestávce, naběhli Novináři v deseti na hřiště jak piloti sebevražedné japonské stíhačky. Hráli výborně zezadu a dlouhými balony na hrot deptali žandovskou (ne)souhru. Žandovští vypadali jako žáčci na školním výletu a běhali zmateně od lajny k lajně. Mladý Pikous po vystřídání Lundáka, startoval jeden brejk za druhým.

V 74. minutě to logicky muselo přijít. Po dvojité narážečce vyslal do sóla Nedbala a ten bombou do břevna a krásným angličákem srovnal stav na 1:1. Jenže to nebylo všechno. Za tři minuty jako přes kopírák to žandovským kamenným sloupům zopakovali znovu a Novináři v tu chvíli jeli na vlně euforie – 1:2!

Závěr vypadal, že se inzultují všichni se všemi a nechybělo mnoho a hostující Okénko mohl skončit v pěstním souboji s domácí gorilou. Jak by férový boj před šatnami dopadl nechceme radši domýšlet a Novináři, kteří jedou na vítězné vlně, mají klubový rekord v počtu vítězství v řadě. Ten se zatím zastavil na čísle šest.

.

Lajnový Marek ukazuje hlavnímu, že faul na Nedbala nebyl ve vápně, ale několik čísel před pokutovým územím.

Je vyrovnáno! Nedbalovi gratuluje střídající Lundák a vyloučený Heindorfer.

Novinský gólman Moravec inkasuje z penalty těsně před poločasem.