Surgeres (FRA). Ultramaratonec Tomáš Rusek. 11.5.1995 uběhl za 48 hodin 433,384 km. Umístil se na druhém místě a vytvořil nový Evropský rekord. Fotografováno na Kiev-6C 6×6. Tomáš Rusek se narodil v roce 1948 a je legendou českého i světového ultramaratonu. Zřejmě nejtěžším závodem, který kdy Rusek absolvoval, byl Pamírský běh. 300 km za čtyři dny. Terén nebyl tak obtížný, běželo se po pamírském traktu. Katastrovální však byly hygienické podmínky, špatná organizace občerstvovacích stanic, skoro žádné podmínky pro regeneraci sil. Samozřejmě i nadmořská výška, stále nad 4000 m! „Závod jsem vyhrál, ale dal mi skutečně zabrat,“ jak uvedl pro tehdy vycházející magazín Dobrodruh. Dnes se uvádějí různé světové rekordy, běhá se dokonce v hale kolem dokola, na škvárových oválech, v terénu, na asfaltu … Ovšem už před téměř 20 lety, zaběhl Rusek o 15 – 20 km větší vzdálenost, než se uvádí v některých odkazech jako dnes platné světové rekordy …