SLOVINCI LÍHNOU SKOKANSKÉ HVĚZDY

– LIBEREC, 26. 01. 2013 (can) – Skokanská zápolení na Ještědu mezi týmy jasně ukázala, kam možná zanedlouho budou vát seniorské medaile. Výborné a vyrovnané výkony mezi juniory a juniorkami předváděli Slovinci. Na veseckém bežkařském areálu triumfovala ve skiathlonu Norka Haga a ve stejné disciplíně mezi muži Rus Ustiugov.

Od prvních metrů skiathlonu byli na čele Rusové Ustiugov a Belov.  Ve druhém kole klasiky se soupeřům utrhli a jeli si závod sami pro sebe, duel o zlato. Mnozí čekali dramatický finiš, ten se ale nekonal. Ustiugov do posledních metrů držel vysoké tempo, a tak se mu Belov ani nepokusil nastoupit. Daleko dramatičtější byl souboj o třetí místo. V jednu chvíli za první dvojicí jezdila desetičlenná skupinka, z níž se nakonec vykristalizovala silná trojka Starostin, Bing a Salnikov. Tito borci si to rozdali o poslední placku. Převelikou radost z ní měl nakonec Kazach Starostin.

Výsledky skiathlonu U23 žen:

1. Haga (NOR)

2. Agreiter (ITA)

3. Slind (NOR)

Jedním ze spolufavoritů závodu ve skiathlonu mužů do 23 let byl Němec Thomas Bing, v cíli rozdával mrazivé úsměvy. Konkurence byla dnes tvrdá, i čtvrté místo bylo dobré.

Výsledky skiathlonu U23 mužů:

1. Ustiugov (RUS)

2. Belov (RUS)

3. Starostin (KAZ)

Jasné vítězky měl závod ve skocích děvčat. Mladé Slovinky deklasovaly rozdílem třídy celý svět. Odstup mezi prvním a druhým místem, byl tak velký, že Katja Pozun, která měla ze Slovinek právo poslední rány v podstatě ani nemusela skákat a nic by se nezměnilo.