LEBÁNKOVOU MÝDLO NEROZHODILO

– PRAHA, 09. 09. 2012 (can) – Jediný mezinárodní krasojezdecký závod pod hlavičkou UCI v České republice každý rok přilákal minimálně dva až tři reprezentanty z jiných států. Letos vyšel Memoriál Jana Krištůfka na stejný termín jako krasojezdecká soutěž v Německu, která je o něco více ceněná a zároveň je pro všechny zahraniční závodníky blíže, takže se o body bojovalo pouze za české účasti.

Krištůfkův memoriál je jedním z nejdůležitějších závodů pro české krasojezdce, protože je vodítkem k výběru reprezentantů na mistrovství světa, které se bude konat v listopadu v Německu. Nechyběla proto veškerá česká špička v akrobacii na dvou kolech.

Celková vítězka Nikola Lebánková.

Výsledky žen:

Místo Jméno Body
1. Nikola Lebánková 174,2
2. Nicole Frýbortová 167
3. Veronika Kripnerová 57,1

Arnošt Pokorný předváděl technicky velice náročné prvky, za které sklidil největší potlesk od diváků.

Výsledky mužů:

Místo Jméno Body
1. Arnošt Pokorný 183,7
2. Tomáš Rozbořil 166,6
3. Ludvík Písek 165,6

V hale byla úplně nová podlaha, lesklá a vymydlená. Všichni na ní jeli poprvé. Nicole Frýbortová byla jednou z nešťastných, kdo si ustlali.

Ve dvojcích bylo pořadí známé, dřív než Rozbořil s Frýbortovou nasedli na bicykly.

Kvartet pankráckých děvčat, byl bezkonkurenční. Konkurence jim totiž chyběla.

Nicole Frýbortová, byla evidentně diváckým tahákem číslo jedna. Tato dvojce si vybrala pozici nejblíže dečky, na kterém měla krásná krasojezdkyně ustájené své kolo.

Hlasy po závodě:

Arnošt Pokorný: Tímto závodem začala kvalifikace na mistrovství světa v Aschaffenburgu. Do teď jsme trénovali v tělocvičně a zařazovali nové cviky a prvky, snažili se tu sestavu co nejvíce našlapat. Tohle byla první takovová polokvaška, první test nových prvků, které byly v té sestavě. Jezdí se na pět minut, ty první čtyři minuty bych hodnotil na dvojku a poslední minutu jsem už nezvládl. Ta byla špatná a ztratil jsem veškeré body, co se v té sestavě ztratit daly. Souvisí to všechno se vším. Trošku fyzička, i když fyzička je relativně dobrá. Věnoval jsem se jí docela dost. Ale ono je to tím, že se člověk soustředí po dlouhé době, jede první sestavu před rozhodčíma a před divákama. Je to takové půl na půl, trošku fyzička a neměl jsem moc času. Snažil jsem se sestavu uspěchat a tím jsem začal kupit chyby jednu na druhou, takže je potřeba na tom ještě zamakat na tréninku. Snažit se tu poslední fázi, pátou minutu, prostě jezdit, aby se dostala do podvědomí hlavě i nohám a celému tělu. Minulý rok jsem se po šesti letech vrátil ke krasojízdě díky Nikole Lebánkové, protože jsem začal trénovat s ní, aby mi nenarostlo břicho. Tím pádem jsem začal jezdit sestavy. I když kluci píšou o nějaké ty body míň, za konkurenci je považuji. Co se týče vyhecování je mistrovství světa nebo republiky jiné než nominační závody. Ale já si myslím, že každý závodník je konkurence, když tam vyloženě není rozestup dvou tříd a to si myslím, že není. Tady může vyhrát kdokoliv. Když já to pokazím, oni vyhrají. Když já to nepokazím, tak většinou vyhraju já.

Nikola Lebánková: Přestoupila jsem z juniorek mezi elite, ale ty holky jsou pořád stejný. Se svým dnešním výkonem jsem spokojená. Myslím, že jinde by to mohlo dopadnout bodově o něco lépe.