SPOKOJENOST NA OBOU STRANÁCH, TITUL PRO PRAGU.

– PRAHA, 30. 05. 2015 (can) – Boj o titul rugbyové extraligy dal vzpomenout roku 1994, kdy se Vyškov stal mistrem ligy a Praga byla druhá. Tentokrát do utkání vstupovala ve výrazně lepší pozici Praga. Zkušenosti hráčů ze dvou předešlých finále byly výhodou, která Vyškovou chyběla. Jihomoravané byli letos spíše štikou ligy.

Vyškovští nastoupili do utkání sebevědomě, ale do Prahy si přivezli až přílišnou tvrdost. Už v sedmé minutě se s utkáním roku rozloučil Schreiber. S prasklou lícní kostí jej již lékaři ze sanitního vozu nepustili. Ve 24. minutě došla sudímu Bednaříkovi trpělivost. Žlutá karta vyskočila na vyškovského Juřínka. Krvavou tvář si musel nechat jít ošetřit Syrový. S poraněným zalepeným nosem se ale do utkání vrátil. To byl impuls, který paradoxně Pragu herně pozvedl. Nabídnutou šanci trestného kopu proměnil Čížek. Oslabený Vyškov se dopouštěl dalších hrubostí, další žlutou kartu dostal Kovář. Prořídlým polem hráčů Vyškova si došel pro pětku zraněný Syrový! Dále úřadoval za Pragu z kopů Čížek a pětku do brankoviště donesl Boháč. V samém závěru prvního poločasu se Vyškovu také povedlo připsat pět bodů za položení a dva z kopu.

Po přestávce bylo z herního projevu Vyškova cítit větší disciplinovanost i snahu utkání otočit. 52. minuta, byla ale definitivně začátkem destrukce jejich nadějí. Čížek si doběhl pro pět bodů a v zápětí proměnil kop. Po vlně střídání položil další pětku za Pragu Novák. V předposlední minutě ještě pečetil Jung.

Praga vyhrála přesvědčivým týmovým výkonem. Příležitost vyniknout dostal Petr Čížek, který vykopal 16 bodů a 5 přidal položením. Veliké uznání patří za osobní nasazení Pavlu Syrovému. Přes bolest, kterou musel snášet od 24. minuty položil pětku a neváhal se vrhnout do osobních soubojů. Vyškovu se atak na rugbyový trůn nezdařil, ale zanechal dobrý dojem s ohledem na celou sezonu. Nebylo by s podivem, kdyby se příští rok potkaly ve finále stejné týmy.

První okamžiky týmu Pragy s mistrovskou trofejí.

Miroslav Procházka vychází podruhé ze šatny. Hráči Vyškova se do zápasu tak těšili, že opustili šatnu zbytečně brzy. Praga čekala v kabině do poslední chvíle, a tak se Vyškov ještě na pár minut šel posadit.

Obě mužstva při slavnostním nástupu před utkáním finále extraligy 2015.

Robert Voves umí protihráčům hru znepříjemnit, zde atakuje vyškovského Mončeka.

Plíce i tváře této dívky patřily Pragovce.

1929 SK Slavia Praha
RC Praga je tak 17 – ti násobným šampionem, RC Vyškov má prozatím 13 titulů.

Tým Vyškova se o poločase radil, co udělat s nepříznivým stavem 21:7, mlýnová spojka Jan Školař vázal koleno.

Petr Čížek se blýskl přesnou pravačkou. Proměnil dva trestné kopy a pět kopů po pětce.

Válečné barvy se před zápasem objevily na tvářích všech správných příznivců Vyškova.

Pavel Syrový (Praga) se měří pohledem s Davidem Brtníčkem.

Trenér Vyškova Pavel Pala dostal od svých hráčů sprchu.

Trenér Pragy Eduard Krützner se zlatou medilí pro mistra extraligy rozdává úsměvy přes doutník.

Kapitán Petr Čížek vede mužstvo Pragy do finále.

.

Body: 24. Čížek (3), 34. Syrový (5), 34. Čížek (2), 40. Čížek (3), 40. Boháč (5), 40. Čížek (2), 52. Čížek (5), 52. Čížek (2), 66. Novák (5), 66. Čížek (2), 79. Jung (5), 79. Čížek (2) – 40. Pantůček (5), 40. Kovář (2)

Praga: Schreiber, Jung J., Šroubek, Holovský, Voves, Backa, Kulhánek, Boháč, Syrový, Čížek, Novák, Forst, Jung K., Fuchs F., Žalud. (Matras, Vazač, Kalina, Hošek, Náse, Fuchs J., Chupík)

Trenér Krützner

Vyškov: Brtníček, Kovář J., Jaroš, Monček, Procházka, Mendham, Pořízek, Kovář O., Školař, Kovář M., Soural, Chalabala, Juřínek, Jordánek, Pantůček. (Koutný, Trunečka, Horák, Novák, Mazal, Fialka, Gibala)

Trenér Pala

Rozhodčí: Bednařík – Rázga – Heřman

Sudí Heřman a Rázga střeží hráče Vyškova.

Pořádková služba měla pohotovost. Na utkání se objevily pomalované tváře.

První společná radost po zápase.

Pohled do zklamaných tváří hráčů Vyškova bezprostředně po utkání.

RC Přelouč

Dragon Brno (udržel se v Extralize, po vyhraném prvním barážovém utkání s RK Petrovice)

Konec boje o titul.

Zdeněk Žák utíká po společném řádění celého týmu Pragy v říčce Rokytce.

HLASY PO UTKÁNÍ:

Pavel Pala: Druhé místo je pro nás obrovský úspěch. Praga pro mě byla jasným favoritem. Vždyť my jsme ještě před dvěma lety byli na sestup. Pak jsme zavedli nový styl hry, sice jsme první rok prohrávali, ale drželi jsme se toho. Věřili jsme, že s ním můžeme uspět. Oproti Pragovce nám hlavně chyběly zkušenosti. Finalový zápas se vůbec nedá srovnávat se základní částí. Také naši hráči nemají zkušenosti ze zahraničí a nemáme individuality jako Voves, Syrový nebo Čížek.

Karel Jung: Obhájit je vždycky těžší než vyhrát poprvé. I když myslím, že letos byl soupeř méně zkušený než loni. Vyškov hodně fauloval a kopal, chyběla jim disciplína. Dostat dvě karty ve finále a hrát ve třinácti 10 minut, to je dlouhá doba z 80 minut. Dnes jim tu chyběli diváci, kteří by je hnali dopředu a určitě byli svázaní tíhou finále. S Vyškovem se mi hraje dobře, takže budu vzpomínat na to, že se hrálo rychlé otevřené rugby a trošku to víc bolelo. Na toto finále budu vzpomínat rád a docela dlouho.