KOLEČKA, NEKOLEČKA – SAMKOVÁ TO NA PRKNĚ UMÍ!

– BENÁTKY NAD JIZEROU, 23. 05. 2015 (her) – Eva Samková to na prkně prostě umí a je jí úplně jedno, jestli na něm jsou kolečka nebo ne. Dokázala to o víkendu v Benátkách nad Jizerou, kde s přehledem vyhrála všechny jízdy longboard-crossu!

Druhý ročník Red Bull Feel The Wheel přinesl zajímavou podívanou. Po úvodní kvalifikaci, kterou jel proti chronometru každý závodník sám za sebe, už se startovalo v šesticích (resp. ve čtveřicích v případě kategorie žen) a o dramatické okamžiky nebyla na členité trati nouze. Na startu každé rozjížďky vyfasovali jezdci barevnou vestu podle toho, v jaké pozici do daného kola nastupovali. Výsadní postavení a výběr místa na startovním roštu měl nositel modré vesty a až na několik výjimek tito „modrásci“ také v závodě dominovali.

Rozhodně to platilo o Nikolovi Nührigovi, který přijel obhajovat titul z loňského prvního ročníku. V nejlepším čase 50.89s vyhrál mužskou část kvalifikace, v první rozjížďce vyřazovacích bojů měl tedy onen modrý dres a zřejmě se mu tak zalíbil, že jej až do konce klání nikomu nepůjčil. V modrém porazil také největší českou mužskou hvězdu – Michala Márošiho. Narazili na sebe už v semifinále, kde si postup zajistili oba a pak také ve finále, kde český jezdec Rakušana marně stíhal víceméně od začátku do konce.

Ženské části závodu zase vévodila česká olympijská vítězka Eva Samková. V kvalifikaci druhá Iva Křížková za ní zaostala o více než 5 sekund – pro představu – do stejného časového rozpětí se vtěsnalo hned 13 mužů! Samková si následně bez problémů poradila i se všemi třemi vyřazovacími jízdami a před cílem finále mohla radostně šermovat rukama.

VÝSLEDKY:

Muži
Ženy1. Nicola Nührig
1. Eva Samková
2. Michal Maroši
2. Kristýna Grežďová
3. Ondřej Zápotočný
3. Lenka Mandulová

Eva Samková si závody užívat umí. Takhle se radovala v cíli finálové jízdy.