HLINKA NAD TŘINECKOU OCEL

– PRAHA, 02. 04. 2015 (her) – Dnešní zápas začal svižně. Sparta přišla v úvodu o obránce Poláška, který dostal tvrdou střelu pukem do ucha a ten se musel přesunout na ošetřovnu. Následně Hlinka trefil pravou tyčku Hamerlíkovy svatyně. Ten nastoupil do branky místo Hrubce. V polovině třetiny hrála Sparta přesilovku 5 na 3, ale Třinečtí se ubránili. Největší šanci hostí v prvním dějství měl na hokejce Adamský, který ale sám nadvakrát Novotného nedokázal tváří v tvář překonat. A to ujel dokonce v oslabení. V závěru třetiny ještě třetí pětka Sparty Forman – Přibyl – Buchtele ukázala třineckým hokejistům, co znamená projet se na kolotoči na Matějské. A byli tak vidět ze všech hokejistů na ledě nejvíce.

Hned v úvodu druhého dějství Sparta chybovala. Po tvrdé střele Adamského od modré se puk odrazil od tyčky a backhandem jej za Novotného uklidil Jiří Polanský – 0:1! V polovině utkání předvedl sekeru zlý muž Klesla (TRI) a šel pykat na dvě minuty. Sparta neustále dorážela před Hamerlíkem, ale ten fantasticky držel Třinec! Největší šanci tak přinesl Klesla vracející se z trestné lavice rovnou do sóla! A stejně jako na druhé straně, skvěle vybruslil gólman Novotný! Navíc rozehrál až na Hlinku a ten nekompromisně mezi betony srovnal! V Bruntále by měli radost, brutální dvouminutovka! Klepiš (TRI) dal čuchnout k rukavicím Dragounovi, hlavní sudí jej ale jen napomenul. Vidět byl také Hrňa (TRI), ale jeho střela za zády Novotného neskončila. Sparta dohrávala třetinu v tlaku, Hamerlík si v závěru třetiny zachytal, ale do posledního dějství se šlo za nerozhodného stavu.

A třetí třetina už se hrála pozorně, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. První ji udělala Sparta a dlouho, téměř čtyři minuty, hrála v oslabení. Na trestné pykal nejprve Hlinka a po něm kapitán Rolinek. A zase vysoká hůl! Forman dostal dvě minuty a to už bylo pro domácí hodně vysilující. Ale Sparta se ubránila! Běžela 54. minuta, když Doudera (TRI) ošklivě fauloval Rolinka vysokou holí. Z domácího kapitána crčela krev, musel být odveden z ledu a zamířil rovnou na ošetřovnu. Resultovala z toho čtyřminutová přesilovka pro Spartu. Několikrát nebezpečně vystřelil Ďaloga (SPA), ale z přesilovky nic nebylo. Čtvrteční čtvrtý zápas semifinále byl prostě zápasem gólmanů. Ti podrželi svá mužstva především v dlouhých oslabeních.

A než se holešovická aréna stačila usadit k prodloužení, vypálil z křídla Sabolič, puk propadl Hamerlíkovi mezi betony a zůstal za ležícím gólmanem u brankové čáry. Obránci se věnovali dojíždějícím hráčům, puk uviděl Hlinka, projel brankoviště a dopíchal touš do brány! Sparta srovnala stav semifinále na 2:2! (syn)

Rozhodující moment utkání! Puk za Hamerlíkem a Hlinka jde po něm.

VÝSLEDEK: 4. SEMIFINÁLE

SPARTA PRAHA – OCELÁŘI TŘINEC

2:1 pp

(0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Hlinka (Rolinek, Pilař), 62. Hlinka – 24. Polanský (Adamský, Galvas)

HC Sparta Praha: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka (A), Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Réway, Dragoun, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Plíhal, Orsava – Chmielewski, Pechanec, Růžička. Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Hodek, Šír – Brejcha, Suchánek

Diváci: 11 027

Střely na branku: 32 – 28

Vyhraná buly (%): 49 – 51

Hity: 18 – 27

_________________________________________________________________________________________

NA ZÁPASY

SPARTA PRAHA 2:2 TŘINEC

První třetina se nesla v duchu velkých soubojů o puk.

Lukáš Pech (SPA) je ze sparťanů na vhazování hned druhý nejlepší, po osmi zápasech play-off má stále úspěšnost vyšší než 50%.

Michal Vondrka (SPA) pálil, jak se dalo, ale mezi střelce se ve čtvrtém semifinále nezapsal.

Tomáš Rolinek byl, jako správný kapitán, na ledě snad úplně všude. Až do chvíle, kdy ho třinecký Doudera poplácal hokejkou po obličeji a Rolinek odjel na ošetřovnu s hlavou zabalenou do ručníku.

Obránce Doudera (TRI) se kromě bránění pouštěl také do útoku.

V domácí svatyni nastoupil spolehlivý Filip Novotný. Kromě puků schytal občas i nepříjemnou ledovou sprchu.

Hostující Třinec sice šel ve druhé třetině relativně brzy do vedení, ale Sparta po sedmi minutách srovnala. Krásným blafákem se o to postaral fantom domácích semifinálových zápasů, Jaroslav Hlinka (SPA). Trojice třineckých i domácí Rolinek už mohli jen přihlížet puku, který se zatřepotal v síti.

Zvrátit zápas ve prospěch domácích mohl kapitán Rolinek…

… ale vysoko odražený puk nedokázal usměrnit za Hamerlíkova záda.

Ani jeden z týmů se nebál přitvrdit, přesto zápas nebyl tak tvrdý, jak předchozí semifinálové utkání.

Oba týmy se tlačily před bránu, ale nejdůležitější ze všeho ne natlačit do ní puk, což se v tomhle případě sparťanské čtveřici nepodařilo.

Jan Buchtele je nejčastějším střelcem Sparty, za osm utkání poslal puk na bránu už 35x.

V tomto případě měl sparťanský Pech ještě pech – Hamerlík se na ledě roztáhl do bezvadné rozkleku a puk za sebe nepustil…

…ale o chvilku později sice sklapl betony a zalehl, ale puk už měl pod hlavou. V první chvíli to vypadalo, že rozhodčí už už písknou, ale kotouč v moci brankáře nebyl, což zaznamenal kromě arbitrů také Jaroslav Hlinka a přetavil zápas ve vítězství domácích.

Sparta je podruhé v řadě vítězná a v sobotu vyrazí do Třince pokusit se překazit dominanci domácích týmů v této sérii.