SOUKALOVÁ SE ŠLESINGREM ZVÍTĚZILI V MISTROVSKÉ BIATLONOVÉ DĚKOVAČCE

– JABLONEC NAD NISOU, 25. 03. 2015 (her) – Tradiční posezónní dostaveníčko si neméně tradičně v Jablonci nad Nisou dali čeští biatlonisté. Spíš než o proklamované mistrovství republiky se ale jednalo o jeden velký dík. Vlastně dva – diváci děkovali svým sportovním hvězdám za skvělé výkony uplynulé sezóny a biatlonisté se zase exhibičním supersprintem, za který se skutečně udělovaly republikové tituly, poklonili divákům za jejich podporu. Ta ostatně byla vidět i přímo na místě – areál v Břízkách praskal ve švech a pořadatelé už by měli přemýšlet, kterým směrem ho pro příští rok budou moci rozšířit.

Dlužno dodat, že také diváci měli důvod dorazit. Přítomna byla kompletní čtveřice mistrů světa z finského Kontiolahti – Vítková, Soukalová, Šlesingr i Moravec. A s nimi samozřejmě i řada dalších reprezentantů, například Eva Puskarčíková, členka veleúspěšné ženské štafety. Z největších jmen chyběla jen nemocná Jitka Landová.

Pořadatelům se podařilo uchránit sníh na zhruba 800m dlouhý okruh. Teploměr ukazoval 15°C, když se biatlonisté vydali na nástřel. V jednu chvíli to vypadalo, že divácká vlna prolomila hrazení a žene se na závodníky, ale to jen jablonečtí vpustili fanoušky ke střelnici, protože jinak by třetina davu sledovala závod z příchozí cesty nebo z lesa.

Výsledky samotného závodu nakonec vlastně nebyly až tak důležité – mezi ženami zvítězila Gabriela Soukalová a mezi muži si pro prvenství doběhl Michal Šlesingr. Ten měl v cíli takový náskok, že si mohl dovolit parádu pro diváky v podobě průjezdu cílem pozpátku.

VÝSLEDKY:

Muži: 1. Šlesingr 10:34,0, 2. Moravec -20,9, 3. M. Krupčík (všichni SKP Kornspitz) -27,2

Ženy: 1. Soukalová 11:14,3, 2. Puskarčíková -2,9, 3. Tomešová (všechny SKP Kornspitz) -30,9

 Gabriela Soukalová se sice do sezóny rozjížděla pomalu – začala až 62.místem a fanoušci už trnuli, ale v průběhu sezóny její výsledky rostly a ani na mistrovství republiky nedala skvělým výkonem nikomu šanci.

Marek Lejsek na jablonecké  střelnici hlídal přesnou mušku svých svěřenců stejně pečlivě, jako v závodech Světového poháru.

Jaroslav Soukup loni na exhibičním mistrovství ČR nestartoval, ale letos si mohl skvělou atmosféru areálu v Břízkách vychutnat se vším všudy.