DUEL BÝVALÝCH EXTRALIGOVÝCH TÝMŮ

– KLADNO, 10. 01. 2015 (can) – Branek dost, hokejové krásy poskrovnu. Na obou stranách se brankáři brzy podívali za svá záda. Nejprve ve 3. minutě skóroval kanonýr Ústí Roubík, který má v letošní sezoně vynikající bilanci 31 branek a 25 asistencí. O minutu později probudil ještě spícího Petráska dělovkou od modré Horna, 1:1. Začátek, který byl příslibem zajímavého utkání ještě umocnilo dunění mantinelů. To se hráči navzájem nemilosrdně bodyčekovali. Pak jakoby vymizel všechen elán, hrálo se hlavou. Hlavně neudělat první chybu. Té se dopustil ve 14. minutě až ústecký Kolafa, který poslal kotouč mimo hrací plochu a sudí Sýkora jej na 2 minuty vykázal. Ani ne do půl minuty mu přišel na trestnou lavici dělat společnost Brož. Kladno se chopilo šance a z hole Tomáše Kaberleho šel přesný zásah do sítě. Další střelu, na kterou byl Petrásek krátký, přišla po vyloučení Smetany. Trefil se zkušený matador v barvách Kladna Petr Tenkrát. Aby měli seveřani v kabině opravdu o čem diskutovat, na 4:1 zvýšil Kindl. V ten moment bylo na střídačce hostí hrobové ticho. Modrožlutí se zrovna sami sebe ptali, kdy že jim to jede autobus zpátky domů.

Po výměně stran bylo viděl, že kouč Ústí Miroslav Mach myšlenky na předčasný odjezd hráčům rozmluvil. Kladno však všechny pokusy o zvrat ustálo. Druhá třetina skončila bez branek.

Poslední perioda nepřinesla mnoho dravosti dopředu. Unavené nohy z Ústí přesné střely k domácímu brankáři Lukášovi nedovezly. Naopak Kladno uštědřilo mizerně dohrávajícímu Ústí ještě dvě rány. Ta poslední posadila Petráska doslova na zadek!

Útočník Kladna Michal Dragoun zaznamenal v utkání jednu asistenci. Nahrával na druhou branku domácích, kterou vsítil Tomáš Kaberle.

Malí Jágři čekají ve frontě na XXL klobásu, která vystačí na celou třetinu.

Pitule (Kladno) proti Gengelovi na buli

Trenér Ústí, Miroslav Mach, udílí pokyny do posledních minut zápasu  Janu Klozovi.

VÝSLEDEK:

RYTÍŘÍ KLADNO – HC SLOVAN ÚSTÍ N. LABEM

6:1

(4:1, 0:0, 2:0)

 

Branky a nahrávky: 4. Horna, 15. Kaberle (Rudovský, Dragoun), 19. Tenkrát (Stach), 20. Kindl (Strnad), 58. Stach (Jaroměřský), 59. Rudovský (Horna, Kaberle) – 3. Roubík (Kolafa).

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Zeman, Jaroměřský – Rudovský, Dragoun, Horna – Eberle, Pitule, Hořava – Bahenský, Stach, Tenkrát – Strnad, Kindl, Redlich.

Trenér Čelanský

HC Slovan Ústí n. Labem: Petrásek (Volke) – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý, Zdvořáček – Rod, Roubík, Tůma – Merta, Kloz, Baránek – Vávra, Hanzl, Budínský – Gengel, Řídel, Pořický.

Trenér Mach

Rozhodčí: Sýkora – Jílek -Šperl

Střely na branku: 44:23

Vyloučení: 4:7

Diváci: 1951

_________________________________________________________________________________________

Po špatném začátku kryl domácí golman Lukáš 22 střel a významně tak pomohl svému klubu k výhře.

Speciální vlak z Ústí nakonec vychystán nebyl.

Kaberle kryje kotouč před dotírajícím Roubíkem.

.

Ve zlaté éře kladenského hokeje chodilo na utkání k devíti tisícům návštěvníků. Dnes jsou to na první lize slabé dva tisíce.

Martin Baránek byl na ledě u dvou obdržených branek.

Jan Rudovský v 59. minutě skóroval na konečných 6:1

Petrásek si na Kladně osobní statistiky nevylepšil. Po první třetině byl na vystřídání, stejně jako jeho spoluhráči v poli.