SLAVÍK SI OPĚT POZVAL SOUPEŘE A UKÁZAL JIM ZÁDA

– JABLONEC NAD NISOU, 26. 07. 2014 (her) – Stejně tak jako loni, i letos zvítězil v závodě pořádaném Tomášem Slavíkem Tomáš Slavík! V kvalifikaci nadělil druhému Felixi Beckemanovi sice jen něco málo přes půl sekundy, ale v hlavním závodě dominoval a zepředu ho soupeři mohli vidět vždy až když se v cíli otočil a čekal na jejich průjezd modrou cílovou nafukovací bránou. Druhý ve velkém finále dojel stejně jako v kvalifikaci a stejně jako loni Beckeman. O tom, že stupně vítězů budou mít přeci jen o maličko pozměněnou sestavu, se postaral Hynek Strouha, který po loňské bramborové medaili dokázal letos urvat bronz.

Sjezdovka v bikeparku Dobrá Voda nepřilákala příliš mnoho startujících závodnic a v jediném finálovém kole se tak utkaly Rakušanka Helene Fruhwirth a Britka Heather Kay. Zlato brala blonďatá Rakušanka, a že měla závod jednodušší, když soupeřka na trati upadla, na to se historie ptát nebude.

VÝSLEDKY:

Muži

Pos. Name Nat. Qual.time
1 SLAVÍK Tomáš CZE 44.407
2 BECKEMAN Felix SWE 45.041
3 STROUHA Hynek CZE 48.267
4 DERBIER Quentin FRA 45.922

.

Ženy

Pos. Name Nat. Qual.time
1 FRUHWIRTH Helene AUT 1:01.653
2 KAY Heather GBR 1:14.623

.

 Fourcross není sport pro slečinky a s nějakým tím pádem se musí počítat.


Tomáš Slavík prokázal, že jabloneckou trať zná lépe než vlastní boty…

 … a v cíli měl důvody k radosti hned dva – jednak vítězství v závodu série Pro Tour a jednak úspěšně uspořádaný závod před nadšeným publikem.