NESKUTEČNÉ! LEV SROVNAL FINÁLE NA 3:3 A GAGARIN POŘÁD ČEKÁ!

– PRAHA, 28. 04. 2014 (syn, can) – Pozápasové komentáře k dnešnímu šestému utkání finále KHL nešetří superlativy a výkřiky … nejlepší hokej jaký jsem kdy viděl, hokejová extáze, fantazie a největší zážitek z hokeje navždy, jsou blízko pravdě. Ano, to co předvedly oba týmy, byl v O2 areně pro diváky skutečný nefalšovaný hokejový svátek. Devět gólů, prodloužení a šťastný konec pro domácího Lva, to vše rozpohybovalo našlapanou halu v základech. Aplaudovalo se ve stoje ještě dlouho po skončení utkání a hráči se museli znovu vrátit z kabin na ledovou plochu. Byli vytleskáni jako v divadle při závěrečné děkovačce! Nejprve vedl soupeř z Magnitogorsku po trefě Mozjakina, ale Lev šel do vedení 2:1 zásluhou Azeveda a Ševce. Pak se zase všechno otočilo a skóroval Yunkov a Lee. Jenže Lev srovnal O´Byrnem! Když Kanaďaň Paré dával na 4:3 pro Magnitku, nevypadalo to se Lvy vůbec dobře. Jenže soupeř začal hrát nepochopitelně na pohár a veškerou aktivitu přenechal prakticky celou třetí třetinu Lvu. A to byla smrtící taktika. Lev sice za minutu dvanáct srovnal, ale akce to byla fantastická. Bez asistence! Mikko Maenpaa dal jako obránce svůj druhý gól v play – off (první v Záhřebu v OF4). V prodloužení celá hala dotlačila puk za Košečkina s Oystrickem a jede se zpět do Magnitogorsku k rozhodujícímu finálovému utkání. Trenér Keenan se při odchodu z ledu přetahoval s ochrankou a napadal rozhodčí zápasu.

V čase 9:47 střílí první branku Metallurgu Sergej Mozjakin jehož úplně zbytečně bránil Mikko Maenpaa. Vehanenovi právě utíká do branky puk mezi betony.

Košečkin zpytuje svědomí! Už už se viděl s Gagarinem nad hlavou, když právě před chvílí inkasoval z hole Mikko Maenpaa vyrovnávácí branku na 4:4. Čas 57:39!

Hráči Lva nastupují z kabiny do prodloužení zápasu. Vpředu Ševc, Azevedo a Kapanen.

63:53 rozhodující gól prodloužení právě vstřelil Nathan Oystrick!

VÝSLEDEK: 6. FINÁLE

LEV PRAHA – METALLURG MAGNITOGORSK

5:4p

(2:1, 1:3, 1:0 – 1:0)

 

Branky a nahrávky: 14. Azevedo (Ševc, Němec), 20. Ševc (Němec, Azevedo), 28. O’Byrne (Birner, Řepík), 58. Mäenpää, 64. Oystrick (Zackrisson) – 10. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 23. Junkov (Osala, Těreščenko), 25. Lee (Brent, Timkin), 39. Paré (Mozjakin, Junkov)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O’Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo –Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurskij) – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk, Malinovskij – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Kazionov, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin

Rozhodčí: Bulanov, Ronn – Birin, Dedyulyja

Diváci: 16 894

Střely na branku: 32 – 30

Vyhraná buly (%): 69 – 31

Hity: 20 – 7

_________________________________________________________________________________________

Je neuvěřitelné, jak se Mozjakin dokáže prosadit v každém zápase. A to i přesto, že jej brání úplně všichni. Jistota, s jakou ovládá všechny statistiky play – off KHL, je děsivá. Pro hráče Lva. V gólech mu ale zdatně sekunduje Azevedo (Lev) a tak to vypadá, že ten, který urve vítězství ve statistice vstřelených gólů zvedne nad hlavu Gagarina. V sedmém utkání v Magnitogorsku tak bude ostře sledovaný souboj Mozjakin vs Azevedo!

Tohle je ta střela! Ta která zachránila Lvu šanci stále snít svůj sen! Mikko Maenpaa posílá zápas do prodloužení!

Jiří Novotný (vlevo) se sice gólově neprosadil, ale odvedl dnes obrovský kus práce v soubojích za brankou a u mantinelu.

Gól v prodloužení znamenal výbuch euforické radosti v hledišti.

Martin Thornberg právě sráží přilbu Košečkinovi v čase 29:18. Následně dostal dvouminutový trest, oslabení Lev ubránil.

A Azevedo v oslabení ujel a málem zaskočil Košečkina!

Šermovačka o kotouč mezi Oystrickem a Ibragimovem.

Jevgenij Timkin hraje na zemi. Dvě střely na brankáře Vehanena zaznamenal ve třetí třetině.

Zaripov se raduje společně s Mozjakinem. Další gól ruského snipera.

27:58 a Michal Birner právě slaví srovnání Lva na 3:3! Přihrával zpoza brány na gól Ryanu O’Byrnemu.

Michal Řepík v souboji o puk s Oskarem Osalou.

A Francis Paré (MAG) znovu dostává Metallurg do vedení! 38:41 a upravil tak stav na 3:4.

Lukáš Cingel upaluje před Timem Brentem na Koshechkinovu branku.

Košečkin bez přilby v zápase není skoro k vidění. Dnes tomu tak bylo zásluhou Thornberga, který mu ji boxersky sejmul z hlavy.

Raduje se skoro 17 tisíc diváků v O2 areně.

Michala Řepíka museli zlikvidovat až tři hráči Metallurgu.

Koshechkin souboj brankářů v šestém zápase prohrál.

Rozhodčí posílají Thornberga (LEV) podruhé za katr. Ten se diví proč, když podražen byl spíš on, než jeho soupeř. Byl jediným vyloučeným hráčem (2 x 2 min.) domácích v celém zápase.

2:1! Ševc posílá Lva do vedení.

Lev se raduje.

Chris Lee, střelec třetího gólu Magnitogorsku.

Ridderwall (vpravo) si povodil Fina Osalu.

Justin Azevedo září v play – off.

Václav Sýkora slaví trefu Azeveda.

Pare si v souboji u hrazení osedlal Ridderwalla jako zkušený kovboj.

Přetlačování Biryukova s Birnerem před brankovištěm Metalurgu.

Birjukov vyškrábl puk u mantinelu pro sebe.

Ne, to není záběr z východoněmeckého porna. To je hokej 2014. Hráči nastoupili s kníry, protože plnovousy frčely jen do té doby, co vyhrávali.

Kovář (vlevo) přehazuje hokejku Zacrissona.

Koshechkin jen těsně dokázal ulovit kotouč před gólovým fantómem Lva, Justinem Azevedem.

A tady Kovář zastavuje u mantinelu Azeveda bruslí mezi nohy.

Timkina ostře sleduje Mikko Maenpaa.

Oskar Osala (uprostřed) přihrával Yunkovovi na adruhý gól.