METALLURG SI DAL K VEČEŘI LVA, ULOVIL JEJ ZARIPOV

– PRAHA, 24. 04. 2014 (can, syn) – Můžete pořád dokola opakovat, jak je potřeba bránit první hvězdnou pětku Magnitogorsku, ale jak dojde na realitu na ledě, neuděláte s ní vůbec nic! Je to asi trochu frustrující pro obránce Lva, když skáče na led Mozjakin a spol., ale sportovně si musíme přiznat, že tihle hoši jsou o světelný rok vepředu. Může za to trenér Mike Keenan, uralská strava nebo ruská tréninková dřina? Toť otázka, za jejíž zodpovězení by se uděloval minimálně sportovní oskar. Dnešní účet? Mozjakin 4 body, Zaripov 3 body, Antipin 2 body, Kovář 1 bod! Lev držel vyrovnaný stav dvě třetiny zápasu. Pak se ale dvakrát utrhl ze řetězu Zaripov a dvougólový náskok se už nepodařilo dorovnat. I přesto, že hrál Lev v závěru téměř 4 minuty přesilovou hru 5/4 a místy i 6/4 s prázdnou brankou, byla to čistá křeč, kdy už zastřelené zvíře jen kope, ale všem je jasné, že každou chvíli zemře … Diváci opět překonali rekord KHL v návštěvnosti – 17 tisíc! Je též třeba zastat se rozhodčích, jimž někteří fanoušci nemohou přijít na jméno. Nechávají plynout tvrdou hru a to je ten správný syrový hokej. Protože souboje u mantinelu, při nichž mantinely duní jak dělová střelba, jsou skutečné a ne jen slabý odvar z naší Extraligy! Před odletem do ocelového města Magnitogorsku je stav finále 2:2 na zápasy a sobotní mač tak bude brutální řežbou o první mečbol. Protože v dnešním závěru si hráči na ledě nepodávali ruce, jak jsou diváci zvyklí z běžných utkání, ale dnes se na ledě dostávalo do zubů, srážely se přilby a mlátilo se hlavou soupeře o led!

Jakub Nakládal chtěl naložit Timkinovi, jenže z nepochopitelných důvodů se do toho začal motat soudce. Ale Nakládal se s tím nepáral, soudce poslal k zemi a Timkina zbil. Na ledě byla v tu chvíli obě mužstva a kolem několika bitek utvořili hráči souvislý kruh a hlediště řvalo nadšením. Nakonec to rozhodčí vyřešili pěti minutami na každé straně jako dárek na cestu do kabin.

Justin Azevedo vstřelil ve čtyřech finálových zápasech vždy po jednom gólu a dostal se suverénně do čela kanadského bodování Lva v play – off! Na svém kontě má deset gólů a šest přihrávek.

Střelec třetí branky do Koshechkinovy sítě, Ondřej Němec.

Kapanenova přihrávka v leže.

Biryukov se pouští do Zackrissona, kapitán Mozjakin fandí.

VÝSLEDEK: 4. FINÁLE

LEV PRAHA – METALLURG MAGNITOGORSK

3:5

(2:2, 1:1, 0:2)

 

Branky a nahrávky: 8. Ullstrom (Kapanen), 18. Azevedo (Zackrisson), 27. Němec (Azevedo, Kapanen) – 4. Chabarov (Timkin), 19. Antipin (Mozjakin, Zaripov), 35. Antipin (Mozjakin), 41. Zaripov (Mozjakin), 45. Zaripov (Mozjakin, Kovář)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Maenpaa, Ševc, Oystrick, Němec, Gragnani, O’Byrne, Jaakola, Nakládal – Azevedo, Novotný, Zackrisson – Sekáč, Vrána, Thornberg – Řepík, Kapanen, Ullstrom – Ridderwall, Cingel, Matai

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Malenkich, Malinovskij – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Kazionov, Potěchin, Pare – Kosov, Junkov, Platonov – Timkin, Brent, Osala

Rozhodčí: Gofman Roman, Ravodin Alexei, Gordenko Konstantin, Dedyulya Ivan

Diváci: 17 073 (rekord KHL)

Střely na branku: 21 – 22

_________________________________________________________________________________________

Sergej Mozjakin si dělal na ledě co chtěl. Na snímku s Němcem.

Radost ze třetí branky Lva.

Dvoumetrový ruský obr Koshechkin, nebyl úplně jistý. Pustil za svá záda 3 z 21 střel.

Cingel s Mataiem se taky chtěli předvést a ukázat, že i čtvrtá lajna je platná a tak nakrmili Yunkova ledem.

Zasloužilý fanoušek Metallurgu si do O2 areny vzal poctivou ocelářskou přilbu. Co kdyby to náhodou přiletělo … Oceňujeme ustrojení, pod dresem byla košile s kravatou!

Antipin padl přes Azevedovu hůl jako podťatý. Nevylučovalo se.

Marc Gragnani (vpravo) v kanadském souboji u mantinelu s Francisem Parém.

Košečkin si myslí, že má puk mezi betony, ale to si jenom myslí. Němec právě vstřelil třetí gól Lva!

Řež před Vehanenem.

Mike Keenan, trenér Metallurgu na tiskové konferenci. „Jsem rád, že se série stěhuje za vyrovnaného stavu. Naše první formace dnes odvedla přesně to, co jsme od ní očekávali. Ve hře bylo k vidění i několik tvrdších střetů, takhle se přesně hraje v play-off. Po tomto duelu bych vyzdvihl výkony obou gólmanů. Vehanenův zákrok betonem v úvodu zápasu byl opravdu obdivuhodný.“

Ullstrom právě srovnal na 1:1.

Je třeba ze zamračeného obličeje udělat obličej smějící se? Justin Azevedo (vpravo) ví jak na to. Hokejkou.

Martin Ševc posílá k zemi Zaripova. Výborný hit.

Petr Vrána byl nejúspěšnějším hráčem Lva na vhazování. 84,6 % vyhraných buly je znamenitou vizitkou českého centra.

Kapitán Lva Jiří Novotný si veze na zádech Chrise Lee. Až se oba oholí, nikdo je nepozná.

První lajna Magnitogorsku vzala pražského Lva na vodítko.

Zackrisson vs Brent.

Lev nastupuje.

Potyčka mezi Biurykovem a Zackrissonem.

Rozhodující situace před prvním gólem utkání. Jevgenij Timkin si zadovkou prohazuje puk mezi nohama, přelstil Oystricka a následně poslal přihrávku na hokejku Chabarova, který proměnil.

Thornberg (vpravo) dokázal zastavit Chabarova i nohama.

Vehanen nepředvedl svůj obvyklý precizní výkon v brance. Ve třetí třetině pustil 2 ze 3 střel! S celkovou úspěšností zásahů 77,2 % se vyhrává zápas těžko.

Jak to v tuto chvíli Ryan O´Byrne udělal nevíme, ale létá.

Rekordní divácká návštěva na zápas KHL je v současnosti 17 073 diváků, což je 98% kapacity O2 arény.

Rinat Ibragimov dotírá na Lukáše Cingela.

Metalurgu se podařilo zlomit Lva ve třetí třetině a srovnal stav série na 2:2.

Radost z gólu v podání Tima Brenta (MAG).

Nejproduktivnější obránce celého play off, Nathan Oystrick, rozdával po zápase ještě do magnitogorských řad tvrdé pěsti.

Odchod hráčů Metalurgu do šatny. Kapitán Sergei Mozyakin ještě stihl zašťourat hokejkou mezi pokřikující fanoušky.