LEV ROZTAVIL RUSKOU OCEL!

– PRAHA, 22. 04. 2014 (can, syn) – Skvělé hokejové představení bylo k vidění ve třetím finálovém zápase KHL v Praze. Lev nastoupil za vyrovnaného stavu na zápasy proti ocelářům z Magnitogorsku s velkým odhodláním a ještě než dozněly hymny v až po strop našlapané O2 aréně, rozvlnil síť za Košečkinem Jiří Sekáč a hala explodovala hromadným orgasmem radosti. Poté Lev začal hrát tvrdě odzadu a úzkostlivě bránil první lajnu Magnitky Mozjakin – Kovář – Zaripov. Hráči si nedarovali ani milimetr místa a obránci obětavě padali do střel, takže když už se někdo z hostí dostal ke střele na Vehanena, letělo to vedle nebo nikam. Ale těsně před koncem druhé třetiny fauloval Birner a Magnitogorsk dostal čuchnout. Mozjakin nabruslil středem hřiště před branku Lva a přes clonícího Kováře srovnal do růžku Vehanenovy svatyně. Ve třetím dějství se za vyrovnaného stavu hrál fantastický hokej s infarktovým závěrem. Při hře 4/4 si Oystrick na modré čáře vyhověl s Mäenpääem a následně předložil skvělou křižnou přihrávku na pravý kruh Justinu Azevedovi a ten poslal Lvy do jednogólového brejku. Nebyl to ale konec i když na tabuli svítily poslední dvě minuty utkání. Košečkin odjel na střídačku, Metallurg to zkusil v šesti a Kanaďan Paré napálil puk za Vehanena, jež se odrazil od zadní tyče zpět do hry. Hlavní sudí si nechal zavolat kamaráda na telefonu a ten potvrdil srovnání stavu! Ale hala naplněná 16 a půl tisíci fanatických fanoušků dotlačila Lva přece jen k vítězství. Justin Azevedo dvacet sekund před koncem v pádu došťouchl puk za Kosečkina a stal se Lvím králem!

Úvod jak ze lvích snů obstaral gólem v čase 1:25 Jiří Sekáč (vpravo). Spolu s ním se raduje Ryan O´Byrne a Ondřej Němec (uprostřed).

Vesmír O2.

VÝSLEDEK: 3. FINÁLE

LEV PRAHA – METALLURG MAGNITOGORSK

3:2

(1:0, 0:1, 2:1)

 

Branky a nahrávky: 2. Sekáč (Thörnberg, Vrána), 51. Azevedo (Oystrick, Mäenpää), 60. Azevedo (Mäenpää) – 39. Mozjakin (Zaripov), 59. Paré (Mozjakin, Lee)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O’Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Cingel, Kubalík

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurskij) – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Grigorenko, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij

Rozhodčí: Olenin, Ronn – Sivov, Šeljanin

Diváci: 16 435 (rekord KHL)

Střely na branku: 36 – 20

_________________________________________________________________________________________

Košečkin zpytuje svědomí.

49:09 Tim Brent (MAG) hákuje Petra Vránu (LEV) a z následující přesilovky 5/4 zvýšil Azevedo na 2:1. Jeden z klíčových momentů zápasu.

Když vstřelí Lev gól, najednou i chromí začnou chodit. Zázračná síla!

Viktor Antipin, další mega síla první pětky Metallurgu.

Nathan Oystrick (vlevo) si nebere servítky a vzápětí zkřivil rukavicí úsměv jana Kováře (uprostřed). Vpravo na Ondřeji Němcovi visí jako přisáté klíště Danis Zaripov.

Jaroslav Khabarov (vlevo) v přímém šermířském souboji.

Už letí. Vehanen tlačí puk pohledem mimo tyče.

Danis Zaripov je superstar v každém utkání. I dnes si připsal jeden bod.

Jiří Sekáč je v play – off jedním z nejlepších hráčů Lva. Zde sám před Košečkinem nedal. Ten předvedl fenomenální zákrok. V zápase měl bilanci střel na bránu 1/5, nejlepší ze všech hráčů na ledě!

Ondřej Němec slaví s vyprodanou halou.

Martin Ševc, obráncem již v první pětce Lva. Vede bodování plus/mínus KHL play off.

První pětka Metallurgu na buly. Uprostřed Zaripov.

Kapitán Jiří Novotný při úvodní hymně.

Bogdan Potěchin si na Vehanena nepřišel. Po objetí jeho branky u tyčky místo nenašel.

Jakub Matai (Lev)

Ibragimov tvrdě narazil. Birner se s ním nepáral a poslal ho levým hákem k zemi.

Kapitán Metallurgu Sergei Mozjakin (uprostřed) vede bodování KHL. Zleva jej brání Zackrisson a skvěle se vracející Thornberg.

Gagarinův pohár je v Praze a hlídán víc, než kdejaká hvězda. Má pět bodyguardů, jež jej střeží ve dne v noci.