BRUTÁLNÍ HORNÍCI ZLIKVIDOVALI RIDDERWALLA A ULLSTRÖMA. 127. MINUT HRY – REKORD KHL!

– PRAHA, 20. 03. 2014 (syn, her) – A je to tady! Začalo čtvrtfinále KHL mezi Lvem a ukrajinskými horníky z Donbassu. V prvním zápase jsme se deset minut nedokázali vymanit z tlaku a drtivého forčekingu hostí. Jenže poté rozhodčí volali kamaráda na telefonu a uznali gól negól Azeveda a horníci se totálně psychicky sesypali. Podle hostujícího trenéra Nazarova to je neomluvitelný zásah do vývoje zápasu, když se investují velké peníze do mužstva, hráči hrají na hraně sebeobětování a pak si ruští rozhodčí dovolí to, co by se nestalo ani na stadionu v Benátkách. Bude se podávat protest až na nejvyšší místa KHL. Nic to nemění na tom, že ve druhé třetině špičkovým výkonem Lev vygumoval soupeře. Ten chtěl ale, ukázat, že to nebude tak jednodnoduché a brutální hrou zlikvidoval Ridderwala s Ullströmem.

Ve druhém zápase ve dvou dnech Lev vedl po dvou trefách Čecha Vrány 2:1 a ten už tak má pět gólů na svém kontě v pay -off. Jenže pět minut před koncem vyrovnaného utkání zaúřadovala dvojice Dadonov – Jakuceňa. Prvně jmenovaný se na pravém kruhu zbavil Sekáče s Oystrickem a poslal kotouč k bráně, kde ho přesně tečoval Maxim Jakuceňa. Pak se odehrávalo málokdy vídané. Soupeři se do sebe zakousli a nepustili. Po dalších třech třetinách hry, tedy dalším regulérním zápase a půlnoci na hodinách svítilo stále na výsledkové tabuli 3:3! Hráči se po ledě ploužili jak hadi v okresním cirkusu, diváci na tribunách spali s hlavou na kolenou a na ledě to vypadalo, že už se nikdy nikdo netrefí. Ale za Vehanenem zazvonilo břevno jež trefil Jakuceňa a to bylo varování. Soudce si v rekordních třetinách dovolil pouze jedno vyloučení. Oystrick však na trestné vydržel celé dvě minuty. Nekonečnou podívanou zakončil v čase 126:14 Běluchin, když touš propadl za Vehanena a plazil se po brankové čáře a padající klubko polomrtvých hokejistů jej omylem dokoplo za čáru. Tohle byl nový rekord KHL v délce hokejového utkání! Bohužel dnes brečel Lev. Do Bratislavy se jede za stavu 1:1 na zápasy.

Odkaz na LIVE reprotáž z 2. zápasu Play – off

David Ulllström míří z ledu rovnou do sanitky.

VÝSLEDEK:

LEV PRAHA – DONBASS DONĚCK

5:2

(1:0, 4:0, 0:2)

 

Branky a nahrávky: 15. Azevedo (Sekáč), 24. Matai (Ridderwall), 24. Novotný (Ullström, Azevedo), 28. Vrána (Gragnani, Řepík), 38. Zackrisson (Kapanen, Řepík) – 49. Zacharov, 59. Kagarlitsky (Zacharov, Kolář)

HC LEV Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O’Byrne, Nakládal – Ullström, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai – Birne

HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnicky – Laine, Virtanen, Kiiskinen – Dadonov, Fedotěnko, Jakucenja – Kagarlitsky, Varlamov, Kašpar – Torjanik, Běluchin, Zacharov

Rozhodčí: Gofman, Soin – Brin, Medveděv

Diváci: 4 668

Střely na branku: 18 – 21

_________________________________________________________________________________________

V průběhu rekordního zápasu. Diváci ještě netuší, že půjdou domů až k ránu.

Calle Ridderwall (vlevo) ještě hraje, ale i on byl v průběhu utkání zraněn.

VÝSLEDEK:

LEV PRAHA – DONBASS DONĚCK

3:4p

(2:1, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

 

Branky a nahrávky: 18. Vrána (Oystrick, Mäenpää), 20. Vrána (Mäenpää), 35. Cingel (Matai) – 5. Dadonov (Fedotěnko, Jakuceňa), 35. Běluchin (Bartulis), 55. Jakuceňa (Dadonov, Běluchin), 127. Běluchin (Jakuceňa)

HC LEV Praha: EVehanen – Mäenpää, Ševc, Oystrick, Němec, Gragnani, O’Byrne, Nakládal – Klepiš, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Zackrisson, Řepík – Kubalík, Cingel, Matai – Pacovský.

HC Donbass Doněck: Leighton – Koněv, Kolář, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnicky – Laine, Virtanen, Kiiskinen – Dadonov, Fedotěnko, Jakuceňa – Blagoj, Varlamov, Kašpar – Torjanik, Běluchin, Zacharov

Rozhodčí: Anisimov, Gofman – Medveděv, Birin

Diváci: 5 686

Střely na branku: 43 – 54

_________________________________________________________________________________________

Čím víc gólů, tím víc bodů! V play – off vítězství!

NEJDELŠÍ UTKÁNÍ V HISTORII (podle jednotlivých lig):

soutěž země rok domácí hosté minuty sekundy
NHL USA 1936 Detroit Montreal 176 30
DEL GER 2008 Mannheim Koln 168 16
AHL USA 2008 Albany Philadelphia 142 58
ELS SWE 2002 Troja Bofors 140 41
KHL RUS 2014 Lev Donbass 126 14
SML FIN 2001 Ilves HIFK 124 51
ELH ČR 2013 Č. Budějovice Vítkovice 113 51

.

Lukáš Kašpar (DON) hraje ve třetí lajně. Slušela by mu první, předvádí parádní hokej.

.