METALLURGU BYL KATEM SEKÁČ

– PRAHA, 13. 01. 2014 (her, syn) – Až v poslední minutě utkání a v přesilovce 6 na 4 bez gólmana, zachraňoval Lev alespoň prodloužení zápasu s posledním Novokuzněckem! Po obřím tlaku dostal puk za záda nepřekonatelného juniora Sorokina ve výborné formě hrající Jiří Sekáč, bývalý hráč Kladna, a dostal tak pražský tým do prodloužení. V něm byl Lev jasně lepším mužstvem, ale protože se o Sorokina zastavilo téměř vše, došlo na samostatné nájezdy. Trenér Novokuzněcku German Titov poslal do klece překvapivě nerozchytaného Ložkina a to rozhodlo. „I přesto, že jsme dokázali nakonec zápas otočit, je to pro nás ztráta,“ uvedl po zápase Sekáč, jež byl vyhlášen hráčem utkání. Na druhé straně se dostalo cti brankáři Sorokinovi.

Úvod zápasu Lvu příliš nevyšel. Po dlouhém venkovním tripu byla na hráčích znát viditelná únava a tak nějak všichni tahali nohy z betonu. Nenastoupil zraněný Klepiš a trenér Jalonen byl nucen zařadit na centra čtvrté lajny zkušeného Niko Kapanena. Soupeř byl všude o krok dříve a jeho obránci dokonce stačili zdvojovat při bránění hvězdné lví forwardy. Už ve 3. minutě se z nemožného úhlu trefil Vyglazov a Vehanen si touš srazil za vlastní záda. Novokuzněck se mohl soustředit na bránění a to také dokonale činil. Lev si do konce třetiny nevypracoval jedinou kloudnou šanci, přesto ji na střely vyhrál 16:10.

Ve druhém dějství měli na holi vyrovnání Thörnberg a Azevedo, ale Sorokin byl výtečný a pochytal i to, co letělo ven ze stadionu. S produktivitou na tom byl Lev bídně. Přestože střílel, nechytilo se nic a hráči propadali beznaději. V polovině utkání se snažil mančaft vyhecovat bitkou Thörnberg, jež za brankou ztloukl Martynova. Oba si šli akorát sednout a vychladnout, ale vyrovnání nepřicházelo. Hned zkraje třetí třetiny zvýšil Veličkin, rozhodčí zkontroloval video a diváci pomalu dnešní zápas odpískali. Jenže hráči Novokuzněcku začali fyzicky chřadnout, když něco nedojeli, byli nuceni faulovat a pět minut před koncem přesilovku konečně využil Vrána. Tribuny pak rozjásal za minutu dvanáct Sekáč. V nájezdech zlaté dva body připsal na konto Lva rozhodující brankou Ullström.

Thörnberg z bitky odjíždí a práci za něj dodělává Patrik Zackrisson (vpravo).

VÝSLEDEK:

LEV PRAHA – METALLURG NOVOKUZNĚCK

3:2sn

(0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Vrána (Thörnberg, Sekáč), 60. Sekáč (Thörnberg, Němec), rozhodující nájezd Ullström – 3. Vyglazov, 43. Veličkin (Galimov, Garejev)

HC Lev Praha: Vehanen – Jaakola, Gragnani, Mäenepää, Ševc, Oystrick, Němec, Nakládal – Novotný, Azevedo, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Ridderwall, Kapanen, Cingel – Matai.

Metallurg Novokuzněck: Sorokin – Arzamaščev, Martynov, Mäntylä, Kapotov, Kuklev, Kamalov, Kanarskij, Skutar – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Valuskij, McLean, Lapenkov – Garejev, Jemelin, Veličkin – Vyglazov, Kurepanov, Mitrjakov.

Rozhodčí: Bukin, Buturlin – Sadovnikov, Sivov

Diváci: 3 230

Střely na branku: 49 – 24

Nejdelší čas na ledě: Ondřej Němec 23:00 – Zakhar Arzamaščev 22:27

Kapitán Lva, olympionik Jiří Novotný v souboji s Veličkinem.

Jiří Sekáč zasekává na kličku při druhém nájezdu domácích …