TUHAŇ NOVINY ČETLA, ALE NEDBAL JÍ V 89. MINUTĚ SEBRAL POSLEDNÍ STRÁNKU

– TUHAŇ, 20. 10. 2013 (syn) – Náš exkurz do podzimní jízdy fotbalistů Novin pokračoval dnes na hřišti pátého nejhoršího mužstva současnosti v Česku, Tuhaně. Již po cestě necestě do zapadlého koutu černočerných hvozdů došlo k první komplikaci, když se Novinářům porouchal klubový mikrobus značky Wolkswagen a motor se zastavil v jakési díře jménem Zbyny. I když místní poskytli nářadí, vodu a dokonce nabízeli k cestě do daleké Tuhaně i koně, na zápas Novinští dorazili za minutu dvanáct.

Z této situace vzešla velká nekoncentrovanost a nástup do zápasu byl zoufalý. Již ve 4. minutě nakopl Okénko do kotníku domácího vysunutého záložníka a penalta byla na světě. Dufek ji poslal mazácky k levé tyči a tribuna u tuhaňského hřbitova vybuchla jako jeden muž. Či spíše žena. Ani gólman hostí Moravec dnes nebyl v nejlepší pohodě a po dalších dvaceti minutách okopáváné a seznamovacím popoledníčku s místím pažitem a tuhaňskými atlety, podběhl nadýchaný centr, tzv. bochánek a Hoffman pohodlně zasunul do prázné klece. Domácí v tu chvíli propadli euforii, protože to vypadalo na posun o dobrých 100 míst v celorepublikovém žebříčku nekopů. To už začalo být pro hosty napováženou a kabát z ostudy by nosili minimálně dalších několik sezón. Trenér Novin zamračený jak ocelové nebe nad stadionem hnal své svěřence před tuhaňské vápno. A konečně se hrál fotbal. Devět minut před půlí Heindorfer přiťukl Holoubkovi přesně na kopačku a ten propálil gólmana hostí – 2:1. Na levém křídle chvíli nato dostal Pikous loktem do žeber a skácel se k zemi bez dechu. Po první pomoci se rozdýchal mimo hřiště, naběhl zpět do bitvy, dostal pas od Švimberského a srovnal po zemi na 2:2!

Ihned po příchodu z kabin na výborně připravené, i když lehce měkké hřiště, Novináři vlétli na Tuhaňské jak tajfun na pobřeží Floridy. Mezitím musel střídat zbitý Pikous a v šatně pozvracel co se dalo. Heindorfer zacentroval do ohně, perfektně si balon zpracoval Nedbal a dloubákem posunul hosty k vítězství. Jenže tuhanští fotbalisté dnes byli tuze tuzí a flintu za hřbitovní zeď nechtěli hodit za žádnou cenu. Po bránění pozic se dostal míči Dufek a znovu srovnal. A za deset minut mohlo být vymalováno. Moravec chytil jasný gól domácím, když letěl jak orel a vyškrábl z levého růžku míč skutěčně o milimetr až dva nad! Když už to vypadalo na novinskou popravu a světla daleko za obzorem se začala rozsvěcovat v hustém šeru a do konce utkání zbývala jediná neúplná minuta, vzal všechno na sebe Švimberský, rozhýbal ztuhlé tělo zleva doprava a zase zpátky, posunul míč na mesiáše Nedbala a ten chladnokrevně stanovil na závěrečných 3:4! To byl boj. Tuhaňská squadra byla dnes lepší a je jen otázkou času, kdy zařízne první oběť deváté ligy. Domácí trenéři se chodí modlit na hřbitov na stadionu a to začíná přinášet své ovoce. Nebo spíš fotbalové bojovné duše.

VÝSLEDEK:

TUHAŇ – NOVINY 3:4 (2:2)

Góly: 4. Dufek (PK), 25. Hoffman, 53. Dufek – 36. Holoubek, 41. Pikous, 46. Nedbal, 89. Nedbal

Diváků: 30

Sudí: Švec – Kapoun – Kutílek

ŽK: 2 – 1  ČK: 0 – 0

Miler posílá centr do ohně.

 Holoubek sice nejvýše, ale centrovaný míč školácky podběhl.

Mesiáš Nedbal jde před bránu u hřbitovní zdi i přes zápasnickou snahu domácí trojky.

Podzimní podvečerní krajina se ztraceným tuhaňským fotbalistou a míčem Ligy mistrů.

A je tam! Míč letí nezadržitelně mezi hroby. Kdo si jej tam zakopl, ten si pro něj musí dojít. Kvůli pověře o ztracených duších. Těch nafukovacích.

Jarda Švimberský (vlevo) dnes zabojoval a prakticky svými přihrávkami poslal Novináře domů s vítězstvím.

Holoubek už přišel pozdě.

Hasiči z Dubé fandí Novinářům! Skvělí fanoušci, jež podporují novinský fotbal. Máme tu čest, vyřídit poděkování Novinářů za jejich podporu.

Trma vrma před brankou Tuhaně.

Bojovalo se všude. Vpravo Novotný.

Trenér Džogi a jeho rozpaky v čekárně na autobus.

Pikous (vpravo) má našlápnuto ke druhému gólu hostí.

Utkání byl přítomen i známý novinský sběrač míčů zvaný Bonžórno.

Heindorfer to rozděluje v přehuštěném středu hřiště.

Krajina s tuhaňským gólmanem.

Špílmachr domácích byl všude a zahrál dnes uspokojivě, leč na vítězství to zase nestačilo.

Nedbal (uprostřed) je v laufu. Tady ojediněle bez míče.