LEV ZAHÁJIL DOMÁCÍ SEZÓNU VÍTĚZNĚ

– PRAHA, 17. 9. 2012 (her) – Pražští Lvi se poprvé v sezóně předvedli doma. Po úspěšném venkovním tripu, kdy přivezli výhry ze Záhřebu i z Minsku, bod za prohru v prodloužení v Doněcku a jedinou porážku z Moskvy se konečně ukázali také na domácí scéně. A byl to úvod úspěšný!

V cestě týmu z Prahy stál Viťaz Podolsk, tedy tým, který před letošní sezónou hrál své zápasy v Čechově a proslul spíše tvrdou hrou než hokejovým uměním.
První třetina se nesla ve znamení oťukávání. Za zmínku snad stojí pokus domácího kapitána Novotného, který se pokoušel objet bránu a překvapit brankáře hostí. Zůstalo ale jen u pokusu a první třetina bez výraznějších šancí skončila bez branek.
Do druhé části se Lvi pustili s vervou. Už po minutě a půl se diváci dočkali prvního domácího gólu Lvů v sezóně 2013/14. To když se stejným způsobem jako Novotný v první třetině pokusil zasunout puk do brány Sekáč, brankář Backlund jeho střelu jen vyrazil k Thörnbergovi a pro toho už nebyl problém trefit poloprázdnou bránu.
První gól Lvy povzbudil a zatlačili soupeře do defenzivy. Na konci 26.minuty přihrával z nulového úhlu před branku Azevedo a Backlund si sám srazil do branky. Chvíli poté nebezpečně střílel z mezikruží Birner a jeho rána rozezvučela tyč branky hostí.
Osm minut před koncem bleskově využil přesilovku při vyloučení Chafizulina Kapanen a do šaten tak týmy odcházely za stavu 3:0.

Po nástupu do třetí třetiny asi hráči Lva zůstali myšlenkami ještě v přestávce, protože Podolsku se podařilo hned po minutě hry snížit. Skóre zdramatizoval Iggulden střelou do odkryté brány. Viťaz vstřelená branka povzbudila a pouštěl se do útoku častěji než v předchozích dvou třetinách dohromady, ale všechny střelecké pokusy spolehlivě likvidoval téměř šestatřicetiletý veterán v brance Lva Petri Vehanen, který před sezónou přišel do Prahy z finského Lukko Rauma.
Veškeré snahy o snížení rozdílu ve skóre a případné vyrovnání zhatil Koroljuk, který nešetrně přišpendlil na mantinel domácího Němce, vyfasoval za to pět minut a trest do konce utkání a zajistil tak Lvům přesilovku až do poslední sirény.
A Lev tuto výhodu využil – v čase 58:43 střelou zápěstím upravil skóre na konečných 4:1 pro domácí Thörnberg.

VÝSLEDEK:

LEV PRAHA – VIŤAZ PODOLSK

4:1

(0:0, 3:0, 1:1)

 

Branky a nahrávky: 22. Thörnberg (Sekáč, Němec), 26. Azevedo (Ridderwall), 32. Kapanen (Oystrick, O´Byrne), 59. Thörnberg (Nakládal, Ševc) – 41. Iggulden (Koroljuk, Pyett)

Lev Praha: Vehanen – Oystrick, O´Byrne, Ševc, Nakládal, Mikuš, Němec, Humphries – Novotný, Kapanen, Klepiš – Ridderwall, Azevedo, Christensen – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Cingel

Viťaz Podolsk: Backlund – Malevič, Chafizulin, Pyett, Mezei, Rozin, Golevkov, Korovkin, Kudinov – Rybin, Hennessy, Afinogenov – Koroljuk, Iggulden, Šitikov – Koroljov, Rybakov, Soloduchyn – Kudreman, Mamin, Poltorak

Rozhodčí: Anisimov, Naumov – Birin, Medvědev

Diváci: 2 441

Střely na branku: 34 – 23

_________________________________________________________________________________________

Český reprezentační obránce ve službách Lvů – Jakub Nakládal.

Erik Christensen nastupuje do jámy lvové.

Jiří Novotný byl v zápase s Viťazem tím pravým kapitánem – neúnavně se bil o každý kotouč a snažil se tvořit akce.

Z této akce Michala Řepíka gól nepadl, i když k němu bylo hodně blízko.

A znovu Řepík v akci!

Švéd Martin Thörnberg byl strůjcem úspěchu Lvů. Vsítil první a čtvrtý gól svého týmu, celkově už má z pěti zápasů čtyři „zářezy“ a vede tabulku střelců pražských Lvů.