LEV POTOPIL TORPÉDO Z NOVGORODU

– PRAHA, 19. 9. 2013 (her) – V rámci šestého kola letošního ročníků KHL zavítal do Prahy ambiciózní klub z Novgorodu. Tým v čele s Polákem Wolskim, opírající se o skvělé výkony brankáře Georgije Gelašviliho (úspěšnost zákroků 97,1%) se před dvěma dny předvedl v Bratislavě, když místní Slovan smetl výsledkem 3:0.

Už úvod zápasu ukázal, že v rukavičkách se dnes rozhodně hrát nebude. Ve třetí minutě byl prvním vyloučeným hráčem domácí Oystrick, hned minutu na to se na vedlejší lavici za plexisklem posadil hostující Brent. Lvům zjevně více prostoru na ledě vyhovovalo. Po 11 sekundách hry ve čtyřech vypálil od modré Ševc, prostřelil vše, co mu stálo v cestě a Lev se radoval z vedení 1:0. Také hosté se prosadili ve chvíli, kdy počet hráčů na ledě nebyl standardní. Na trestné lavici seděli Nakládal s Němcem a Valentěnko napodobil Ševce – skóroval rovněž střelou od modré. Ve zbytku první třetiny měli navrch nabuzení hosté, ale Vehanen všechny vážnější šance zlikvidoval.

Novgorodu aktivita vydržela i ve druhé třetině. Po pěkné akci Krasnoslobodceva a brance Žarkova to bylo 1:2 a po přesilovkovém gólu Wolského z 35. minuty už 1:3 a z domácími to vůbec nevypadalo dobře.
Do třetí části hry ale nastoupil jiný Lev – lepší, dravější. Hosté se snažili hlídat na modré čáře a když už se přes ni Lvi dostali, čaroval brankář Gelašvili, ale Klepišovu ránu ze 48. minuty neudržel a domácí snížili na rozdíl jediné branky. Lvi se poté pokusili dostat k rychlému vyrovnání, z čehož pramenila hromadná potyčka, na jejímž konci obsadily trestné lavice svorně dvě dvojice – za domácí Ševc a Klepiš, za hosty Potapov a Kuljomin. Rozhodujícím momentem ale bylo hned následující vhazování – Wojtek Wolski si při něm počínal nesportovně, dostal 5 minut a trest do konce utkání a nabídl tak Lvům dlouhou přesilovku. Na jejím sklonku skóroval Thörnberg, srovnal na 3:3 a Lev tak vyválčil prodloužení.

I v něm byl, stejně jako ve třetí třetině, aktivnější, ale výsledkem snažení byly pouze dvě nastřelené tyče Oystricka a Thörnberga.
V samostatných nájezdech nejprve pěknou střelou skóroval mladý Birner. Hostující Salminen už tak přesný nebyl. V druhém nájezdu domácích kličkou obalamutil Gelašviliho Thörnberg a když pak Brent ztroskotal na Vehanenovi, mohl Lev oslavovat vítězství 4:3.

VÝSLEDEK:

LEV PRAHA – TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

4:3sn

(1:1, 0:2, 2:0 – 0:0)

 

Branky a nahrávky: 5. Ševc (Klepiš), 48. Klepiš (Kapanen, Ševc), 54. Thörnberg (Zackrisson, Sekáč), rozh. náj. Birner – 9. Valentěnko (Potapov, Immonen), 27. Žarkov (Krasnoslobodcev, Ščastlivij), 35. Wolski (Hietanen)

Lev Praha: Vehanen – Oystrick, O´Byrne, Ševc, Nakládal, Gragnani, Němec, Humphries – Novotný, Kapanen, Klepiš – Birner, Vrána, Řepík – Sekáč Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Azevedo, Kubalík – Cingel

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili – Valentěnko, Hietanen, Děnisov, Grigorjev, Makarov, Lukin, Bělochvostikov – Potapov, Galuzin, Kuljomin – Wolski, Brent, Kulakov – Salminen, Immonen, Potapov – Žarkov, Ščastlivij, Krasnoslobodcev – Jamkin

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov – Birin, Medvěděv

Diváci: 3 151

Střely na branku: 31 – 34

_________________________________________________________________________________________

Kapitán Novotný nastupuje skrz tradiční ohnivou bránu.

Po gólu Ševce vedli domácí 1:0, jejich radost ale dlouho netrvala.

Největší eso hostujícího Novgorodu, Wojtek Wolski.

Poté, co Nakládal podrazil Galuzina šli domácí do čtyřech.

A chvíli na to je faul Němce poslal dokonce do třech.

Dvojnásobnou přesilovku už hosté využili a srovnali na 1:1.

Kapanen ukázkově brání tvrdou střelu obránce Lukina.

Trenér Sýkora měl po druhé části hry k úsměvu daleko. Při nástupu do třetí třetiny jen zkontroloval skóre. V tu chvíli to bylo 1:3 ve prospěch hostí.

Novgorodský obránce Denisov nedal aktivnímu Thörnbergovi nic zadarmo.

Za záda výborného brankáře Gelašviliho prošla až Klepišova střela zápěstím.

Po nepotrestaném zákroku na Novotného se na hřišti strhla mela.

Aktivní přístup Zackrissona se nelíbil hostujícímu Immonenovi. Hned dal domácímu útočníkovi najevo, jak na jeho osekávání brankáře Gelašviliho nahlíží.

To Grigoryev hlídal Vránu zpovzdálí. Asi aby mu neuletěl.

Brankář Novgorodu z vyrovnávacího gólu vůbec radost neměl.

Neradoval se ani střelec vyrovnávací branky Thörnberg. To protože hned po něm dostal hokejkou do obličeje.

Hostům se vůbec nelíbila práce domácích před jejich brankářem, ale s protesty neuspěli.

Trenér Sýkora při rozdílení rolí před samostatnými nájezdy.