JAROSLAV HAMPEL POLSKÝM PLOCHODRÁŽNÍM BOHEM

– PRAHA, 20. 07. 2013 (can, syn) – Finále Světového poháru družstev na ploché dráze bylo skvělou podívanou, kterou v Praze na Markétě servírovali divákům Australané, Dánové, Poláci a Češi, kteří jako jediní měli start zajištěn dopředu, jako pořádající země. Poláci a Dánové si start vybojovali vítězstvím v semifinále a Austrálie vítězstvím v RaceOff. Již před sobotním večerním startem se mezi diváky šuškalo, že pro domácí jezdce bude úspěchem jakýkoliv bodový zisk a že budou rádi za 10 bodů. Realita odrážející postavení našich závodníků ve světovém žebříčku, v porovnání se světovou špičkou, hovořila jasnou řečí. „Mohli bysme bojovat o třetí místo, to je naše tajné přání, uvidíme na dráze. Vždyť v RaceOff brali body favoritům outsideři z Lotyšska, takže je chceme napodobit. Ukázali nám, že to jde,“ řekl Numberu dlouho před startem Tomáš Topinka, manažer Olympu, jež měl dnes na starost přípravu pražské dráhy. Ale čeští fanoušci nic nedali na poraženecké řeči a v dobré náladě solidně zaplnili ochozy na Markétě a férově se fandilo, každé povedené akci. V hledišti měli převahu Poláci, kteří plochou dráhou žijí a finále v Praze pro ně bylo vrcholem letošní sezóny. Po prvních třech jízdách jsme ale měli na bodovém kontě nulu a vypadalo to na krutý debakl, jelikož jízdy jsme si prohrávali už na startovní čáře. Poté však nastoupil Aleš Dryml a čtvrtou jízdu vyhrál! Rozevlál les českých vlajek. Jenže to bylo pohříchu všechno. Poslední a jediné vítězství večera. Dokonce možnost Jokera naši totálně nezvládli a Aleš Dryml vytěžil ponižující nulu. Poláci v závěru rozehráli vynikající taktickou bitvu, když neustále vedoucí Dány nechali odskočit nedojetím Kasprzaka o šest bodů, vytáhli tak Jokera, kterého Hampel stoprocentně využil za šest bodů a rázem tu bylo elektrizující drama, jež vyvrcholilo bojem o vše v poslední 20. jízdě! Hampel (POL) v přímém souboji přeletěl Jepsena Jensena (DEN) a nechal se polskými fanoušky pasovat na národního hrdinu!

Jaroslav Hampel (POL) byl bezprostředně po poslední jízdě stažen z motocyklu a celým polským týmem byl vyhazován do vzduchu ještě na dráze.

Originální kombinézy mužstev tak jak plochodrážníci skončili na stupních vítězů. 1. Polsko, 2. Dánsko, 3. Austrálie.

Třetí jízdu vyhrál Woodward (AUS) před Janowskim (POL), Iversenem (DEN) a Milíkem (CZE).

České divačky mávaly na závodníky jako o život. Více než 12 bodů se jim však vyfandit nepodařilo.

Pedersen (DEN) kontroluje vedení před dotírajícím Milíkem (CZE) v 18. jízdě. Druhé místo bylo nejlepším umístěním mladého českého závodníka.

1. Polsko
41
Jaroslaw Hampel 3 0 3 6* 3 15
Krzysztof Kasprzak 2 2 1 E 2 7
Patryk Dudek 2 2 2 0 1 7
Maciej Janowski 2 2 2 3 3 12
2. Dánsko
40
Nicki Pedersen 3 3 1 E 3 10
Kenneth Bjerre 1 3 3 3 1 11
Niels Kristian Iversen 1 3 3 3 2 12
Michael Jepsen Jensen 0 3 2 0 2 7
3. Austrálie 
33
Darcy Ward 1 1 2 2 3 9
Cameron Woodward 3 1 1 2 1 8
Jason Doyle 1 1 1 2 0 5
Troy Batchelor 2 1 6* 2 0 11
4. Česká republika
12
Václav Milík 0 0 X 1 2 3
Aleš Dryml 3 2 0* 1 1 7
Lukáš Dryml 0 0 – 1 X 1
Josef Franc 0 T 0 1 0 1
* Joker

.

Doyle (AUS), Pedersen (DEN) a Kasprzak (POL). Vítězem druhé jízdy se stal dánský mistr řidítek.

Napínavá série posledních čtyř rozjížděk, při kterých stoupal tep polským divákům blízko k dvoustovce.

Polské družstvo s vítěznou trofejí Ove Fundina pro světové šampiony.

.