FEJFAR ROZPRÁŠIL EVROPSKÉ PLECHOVKY PO ŠTIKOVSKÉ ROKLI

– NOVÁ PAKA, 07. 07. 2013 (can, syn) – Ve Štikovské rokli se tradičně jezdí kvalitní autokros. Ale letošní čtvrtý podnik ME předčil po sportovní stránce všechny předchozí. Skvělé obsazení všech kategorií, 104 jezdců ze 14 zemí a našlapané divácké ochozy, to je ve zkratce Nová Paka. Touring (plechovky) vyhrál Václav Fejfar (CZE) s dlouho očekávanou a poprvé představenou Fabií 2000. Finále se muselo opakovat, když havaroval z druhého místa Jan Brožek, jež výtečně odstartoval. Maďarský spolufavorit Kárai jel až šestý a při opakovaném finále nestihl časový limit a nejel!

V SuperBuggy totálně vyhořel matador Roman Keřka, který nejprve v rozjížďkách laboroval s převodovkou, poté s ložiskem předního kola a C finále vůbec nedokončil. Zato šestaosmdesátiletý veterán Jaroslav Hošek se profesorskou jízdou prokousal až do A finále, kde startoval z poslední řady a nakonec z toho bylo skvělé 6. místo a 11 bodů do ME, kde mu průběžně patří desátá příčka. Hvězdy Albers (NED) a Stubbe (GER) se nedostaly ani do C finále! Vyhrál Terry Callaghan (NED) jež nedal šanci nikomu po celý závodní víkend. I když i on bojoval s drobnými technickými problémy v depu. Vše ale vyřešil i díky skvělému týmu svých mechaniků.

Šestnáctistovky ovládl sympatický Lucemburčan John Lagodny. I zde se musela finálová jízda opakovat. Ondřej Musil (CZE) odstartoval jako první, ale hromadná kolize po startu mu vystavila stopku do opakovaného finále. Česká hymna a tisíce diváků v pozoru stálo nejen Václavu Fejfarovi, ale i v JuniorBuggy nadějnému Václavu Třískovi.

Jednoznačně nejdramatičtější moment novopackého závodu ME dokázal předvést Jozsef Klenancz (HUN). Při výjezdu kopce z cílové rovinky na plný plyn, předjížděl naprosto nesjízdnou stopou soupeře a již v ten moment bylo strnulým divákům jasné, že tohle neubrzdí. Následovala nekontrolovatelná rána do svodidel, kolo v lese, kotrmelce a záchranáři v plné permanenci. Věřme, že Joszef je již v pořádku. Při nasedání do sanitky potřeboval asistenci.

Václav Fejfar se zlatým věncem na krku a s vítězným cigárem na rtu.

Nová Škoda 2000 bude zbraní těžkého kalibru! První start a první vítězství Václava Fejfara.

Mechanik vítězného Terryho Callaghena (NED) v SuperBuggy měl větší radost než Terry.

Terry Callaghan právě vyhrál finále SuperBuggy.

VÝSLEDKY:

Touring autocross: 1. Fejfar (ČR/Škoda Fabia), 2. Výborný (ČR/Mitsubishi Colt), 3. J. Bartoš (ČR/Škoda Fabia), 4. Neumann (ČR/Mitsubishi Lancer), …6. Greguška (ČR/Mitsubishi Lancer), 7. L. Brožek (ČR/Ford Focus), 10. J. Brožek (ČR/Škoda Fabia).

Průběžné pořadí: 1. Výborný 49 b., 2. Kárai (Maď./Škoda Fabia) 48, 3. Neumann 34, ..5. Greguška 33, 6. Fejfar 29, 7. J. Bartoš 27, 8. L. Brožek 26, 10. J. Brožek 20.

Super buggy: 1. Callaghan (Niz./MC Racing Buggy), 2. Pospíšilík (ČR/Ford), 3. Hinnenkamp (Něm./Volvo), 4. Hanák (ČR/Zomer MB), …6. Hošek (ČR/Mitsubishi), 8. Kubíček (ČR/Ford), 9. Turek (ČR/BMW).

Průběžné pořadí: 1. Hanák 50, 2. Callaghan 35, 3. Pospíšilík 35, …7. Kubíček 25, 8. Keřka (ČR/Tatra) 23, 9. Turek 23, 10. Hošek 23.

Buggy 1600: 1. Lagodny (Luc./Pas Buggy), 2. Buddelmeyer (Něm./Pas Suzuki), 3. Szabó (Maď./Buggy Suzuki), 4. Sekanina (ČR/Suzuki), 5. Jordák (ČR/Ford), …9. Nosálek (ČR/Škoda), 10. Musil (ČR/Vauxhall Muby).

Průběžné pořadí: 1. Szabó 47, 2. Buddelmeyer 43, 3. Sekanina 39, …6. Nosálek 31, 7. Jordák 31, 10. Musil 22.

Junior buggy: 1. Tříska (Suzuki), 2. Munkler (Něm./Kawasaki), 3. Furažkin (Rus./Suzuki).

Průběžné pořadí: 1. Tříska 51, 2. Munkler 43, 3. Formánek (ČR/Yamaha) 39.

Stříbrný Němec Buddelmeyer uvařil motor, jel s ním několik kol a přesto dojel druhý v šestnáctistovkách.

Havárie Jana Brožka (CZE) vyřadila z opakovaného finále. V tom prvním jel na druhém místě za Fejfarem.

Vladislav Štětina vybojoval do celkové klasifikace ME SuperBuggy – 4 body.

Finále SuperBuggy nabídlo dramatickou podívanou. Jakub Kubíček po hodinách odrovnal ještě Petra Turka. Vysvětlit si to přišli před diváky na dráze.

Roman Keřka si závodní víkend představoval určitě jinak. Nudělal ani bod.

.