MŠENSKÉ PLOCHODRÁŽNÍ DRAMA ROZETNULA PANÍ SUDÍ

– MŠENO, 05. 07. 2013 (can, syn) – Napínavý souboj v extralize družstev, skončil po výborném začátku Mšena na domácím oválu, nakonec porážkou. Množství soubojů kolo na kolo, ale i sporných momentů, se divákům líbilo. A to i přesto, že radostně ze stadionu odcházeli jen ti pražští. Olymp získal i bonusový bod navíc za celkovou vzájemnou bilanci 100 : 82. Tabulku vede s přehledem a z prvního místa nemůže být do konce základní části sesazen.

Nejlepším jednotlivcem se stal se 16 body Dán Peter Kildemand, jezdící za vítězný Olymp. Zaznamenal 4 vítězství a poražen odešel jen od svých týmových kolegů Holuba v 8. jízdě a Batchelora ve 14. jízdě.

Mechanikům patří velká část úspěchu či neúspěchu jezdce.

Zdeněk Holub (Olymp) ve třetí jízdě jede pro bod.

Slečna čerpadlářka přísně hlídá kanystry.

Norbert Kosciuch (POL) na čele, vybojoval 12 mšenských bodů.

Manažer Olympu Tomáš Topinka koučuje Zdeňka Holuba.

Jan Holub (Mšeno) udělal dnes jen dva body do celkového součtu.

První nepříjemnost pro domácí! Mšeno vede 13:11 a v páté jízdě padá z čela po kontaktu s mantinelem na dlouhé protilehlé rovince Daniel Hádek (Mšeno). Skončil v sanitce a půl hodiny se čekalo na další pokračování. Nakonec se díky zdržení dojíždělo pod světly.

Precizní práce s plynem.

Mšenští Pawlicki – Simota ve 14. jízdě bohužel nakrmeni pražskou hlínou.

Troy Batchelor (AUS) s porouchaným motorem zakouřil celé depo a půlku stadionu.

Startmaršál si sjednává pořádek u pásky.

Troy Batchelor (AUS) s 10 a Peter Kildemand (DEN) s 12 slaví už ve 14. předposlední jízdě vítězství Olympu. 14. jízda skončila přesvědčivě pro hosty: Batchelor – Kildemand (oba Olymp) – Pawlicki – Simota (oba Mšeno)

VÝSLEDKY:

PDK GREPL MŠENO1  PAWLICKI Przemysl. 3 2 2 3 1 2
13 39
2  JAROŠ Jan 2 2 M 0


4
3  KOŚCIUCH Norbert 3 3 0 3 2 1
12
4  HOLUB Jan 0 1 12
5  SIMOTA Zdeněk 2 2 1 0


5
6  ŠITERA Filip 1 0 01
7  HÁDEK Daniel 2 Fd N2PSK OLYMP PRAHA8  FRANC Josef 1 2 3 1


7 50
9  GAVENDA Martin 0 R 1 0


1
10  BATCHELOR Troy 2 3 2 3 R

10
11  KŮS Matěj R-R


0
12  KILDEMAND Peter 3 2 3 3 2 3
16
13  ŠKURLA Michal 0 1 1 1 2

5
14  HOLUB Zdeněk 3 1 3 1 3 M
11

Sedmá jízda. Na čele Troy Batchelor (AUS) před domácím Pawlickim.

Klid v depu.

Martin Gavenda (Olymp)

Vítězný tým Olympu Praha. Zleva nahoře: Michal Škurla, Peter Kildemand (DEN), Troy Batchelor (AUS), Josef Franc, manažer týmu Tomáš Topinka. Dole zleva: Zdeněk Holub, Martin Gavenda.

Zřejmě nejdůležitější moment dnešního klání. 9. jízda. Franc sundal Gavendu (oba Olymp) ještě před startem. Oba domácí závodníci stojí na startu. Rozhodčí zastavuje! časomíru. „Je to neuvěřitelné jednání, proti kterému není odvolání. Limit dvou minut musí běžet. Toto ovlivnilo celý dnešní výsledek zásadním způsobem. Jsem z toho znechucen,“ uvedl prezident domácího klubu Rudolf Grepl.

Mechanik těžký chleba má.

Desátá jízda, vítězně Kildemand (Olymp) před Pawlickim (Mšeno).

Filip Šitera (Mšeno)

Norbert Kosciuch (Mšeno)

Martin Gavenda (Olymp) kráčí do depa. Stroj mu tlačí mechanik.

Další problém pro domácí! Jan Jaroš na startu sedmé jízdy najel v modré do jiné dráhy, startmaršál jej posílá do správné, ale Jaroš jede pro červený potah! Vteřiny běží a v zápětí nestíhá dvouminutový limit!

Jan Jaroš (Mšeno) má na hlavě červený povlak místo modrého a diví se. Paralela s máslem na hlavě se nabízí …

HLASY Z DOMÁCÍ GARÁŽE:

Filip Šitera: „Můj tragický výkon se na porážce také samozřejmě podepsal. Bylo tady několik sporných věcí ze strany rozhodčí, ale takové jsou prostě závody, kdybysme víc bodovali, tak se s tím určitě vypořádáme. Moje body jasně chyběly. Před závodem jsme si dneska věřili, že máme na to Olymp porazit a také jsme věděli, že to asi bude záležet na nás, na Češích. Já se nestydím za to být k sobě kritický, kdybych udělal deset bodů, nedopadlo tak jak to dopadlo. Budu teď muset víc trénovat, když bude možnost, něco po tréninku s machaniky změnit, trochu na sobě zapracovat. Co si budeme povídat, když člověk dojíždí poslední, ani psychika na tom není zrovna nejlépe. Beru to na sebe, můj výkon byl dneska hrozný,“ řekl našemu magazínu Filip Šitera a my mu tleskáme za jeho upřímná slova.

Petr Vandírek: „Dnešní klání rozhodly tři momenty. Prvně pád Dana Hádka, což byla smůla, když zavadil o mantinel. Další věc, vyloučení Honzy Jaroše a hned následovalo další, úplně nesmyslné rozhodnutí, přerušení dvou minut. To jsem ještě nikdy neviděl a nikdo to neviděl! Je to zvláštnost, ale proti rozhodčímu stejně nic neuděláte. Je to věc rozhodčího, dáme to sice do zápisu, ale nic s tím bohužel neuděláme. Za chybou s potahem na přilbě bych nevinil nikoho z našeho depa, to byla čistě chyba v domluvě se startmaršálem, ale hlavní rozhodčí to samozřejmě mohla vyřešit jinak,“ uvedl po závodě viditelně zklamaný manažer mšenských plochodrážníků.

Krásný souboj Norberta Kosciucha (vlevo) – 2 body s Josefem Francem – 1 bod, ve třinácté jízdě.

Sólo pro dvě opřená kola.

Daniel Hádek (Mšeno)

Doseřízení mašiny Zdeňka Holuba (Olymp).

Uprostřed Troy Batchelor (Olymp).

Peter Kildemand (DEN)

Norbert Kosciuch (Mšeno)

Zátiší se strojem Troye Batchelora (AUS).

Řetěz musí jezdit jak čerstvě namazaný chleba máslem po zemi.

Dobojováno.