VŠEJANSKÁ JATKA NA LANĚ

– VŠEJANY, 01. 06. 2013 (can, syn) – Zápolení muže proti muži je vždy atraktivní sportovní disciplínou. A když se spojí síla šesti párů paží proti šesti párům paží na straně druhé, je zaděláno na pořádnou bitvu. Aby také ne. Přetahování lanem bylo olympijským sportem. A po staletí vděčným poměřováním lidské síly. Tak tomu bylo i na letošním Mistrovsví ČR, Všejanském laně 2013.

Podmínky k soupeření byly ovšem letos poněkud nestandardní. Stálé proudy vody z mračen, udělaly ze závodní louky pořádný vojenský mazlák. Hasiči zahrabali cisternu a po vzoru dakarských závodníků, tůrovali motor v maximálních otáčkách a pořád ne a ne někam odjet. Závodníci s obavami vzhlíželi k nebi a bylo jim jasné, že dnes to na laně bude krutě klouzat. Rukavice jsou zakázány. Zapřít se do černého bláta bylo také těměř neřešitelným problémem. Loňský obhájce titulu, Piráti, padnul až ve finále. Policejní tým z Prahy byl lepší. A stal se tak podruhé v historii nejlepším u nás.

Fanynky svým ječákem tvrdily muziku a fandily skvěle. Prase divoké, jako jedna z cen, bylo tuhé a krásně mrtvé. Taky mohl přijít tajfun nebo kroupy. Trocha deště tak nemohla zkazit parádní boje. Doufejme, že do roka a do dne přibude soutěžících mančaftů. Ve Všejanech by bylo veselo zase o něco více. Živlům navzdory.

Málo platné, příprava speciální policejní jednotky byla znát. I po taktické stránce. Jeden zápas udržet a remizovat, druhý urvat a vyhrát. Prohra se nepřipouští!

Transparent „Táhni ty svině černá!“ nelze vzít na fotbal a do Teplic. Na tahání lanem se ovšem hodí velmi.

Vikingové na Šmejdy z Patřína nestačili. V základní části s nimi dvakrát padli a v souboji o třetí místo až po vyrovnaném boji 1:3. Za zmínku stojí i jedna jejich remíza s SPJ Praha.

Bronzová placka byla dnes dnes tvrdě vybojována. Na vlastní oči jsme se přesvědčili, že dnes bylo bláto nejenom na tričku, ale mnohdy i v tepláčcích …

Na laně je třeba pracovat celým tělem.

Za hezkého počasí umí tahat každý. Za špatného počasí jen ti nejsilnější a nejodolnější.

Tvrdá práce Šmejda z Patřína.

Jediná prohra SPJ Praha. V základní části proti Pirátům.

Všejanští tahouni se po dvou stříbrech museli letos spokojit až s pátým místem.

Piráti gratulují vítězům. Král je mrtev, ať žije král!

Všejanská (J)elita to dnes neutáhla ani vahou. Čestnou remízu ale hoši udělali s Vikingy. Jinak borci jezdili na laně jak na tobogánu. Bíle trenýrky už nejsou bílé, ale povětšinou černé a někde i hnědočerné …

Kmotři dnes přijeli fandit.

VÝSLEDKY:

Základní část

1. Piráti 8,5
2. SPJ Praha 7,5
3. Šmejdi z Patřína 7
4. Vikings Team 4
5. Všejanští tahouni 3
6. Všejanská (J)elita 0,5

.

Semifinále
Piráti – Vikings Team 2 – 0
SPJ Praha – Šmejdi z Patřína 2 – 0
O 3. místo
Šmejdi z Patřína – Vikings Team 3 – 1
Finále
SPJ Praha – Piráti 2 – 0

.

Bojovalo se každý s každým v základní části na dvě utkání. První čtyři družstva podle bodového zisku (1 – 0,5 – 0 / výhra – remíza – prohra) postoupila do semifinále. Tam se soupeřilo na dvě vítězná utkání. Poražení svedli boj o bronzové medaile, vítězové šli do finále. Taktéž na dva vítězné taho – mače.

Všejanský tahoun to sice zapikoval, ale letos to bylo málo.

V loňské reportáži jsme psali … držet a nepustit. Letos dodáváme … držet a vydržet.

Ručkování po laně.

Stupně vítězů. Zleva Piráti, SPJ Praha a Šmejdi z Patřína.

Pravá černobahenní šmakuláda.

Zadřená černozem je lepší než tříska v pozadí.

Šmejdi táhnou, Piráti kontrolují. Souboj ze základní části skončil 1,5 : 0,5 pro Piráty.

Zcela autentický záběr všejanských klobásek na ohni, těsně před tím, než je všechny zkonzumoval vyhladovělý tahoun.