– PRAHA, 28. 03. 2013 (her) – Čeští reprezentanti ve slalomu na divoké vodě se vrátili ze zahraničního soustředění. Tentokrát se poněkud netradičně rozdělili na dvě skupiny, z nichž každá jela nejen na jiný kontinent, ale dokonce na jinou polokouli.

První část, v čele se zkušenou reprezentantkou Štěpánkou Hilgertovou, vyrazila do nově vybudovaného střediska v Al Ain ve Spojených Arabských Emirátech. Sportoviště s vodními radovánkami uprostřed pouště u hranic s Ománem sice ze začátku nebudilo důvěru, vždyť třeba voda v něm pochází ze 150 kilometrů vzdáleného moře, ale nakonec dle slov reprezentantů příjemně překvapilo a splnilo veškerá očekávání.

Druhá část zvolila pro přípravu již klasicky Austrálii a Nový Zéland. Třeba takový Stanislav Ježek tam jezdí pravidelně už od devadesátých let. Letos si sportovci pochvalovali volnější kanály, část konkurence totiž odčerpal právě areál v Emirátech. Na závodech ICF Ranking Australian Open se vítězstvím ve svých kategoriích blýskly dvě naše slalomářské naděje, Kateřina Kudějová a Jiří Prskavec.

Závodů se už neúčastnil stříbrný medailista z londýnské olympiády, Vavřinec Hradilek, který odcestoval zpět do vlasti kvůli vyšetření možného zranění ramene. Zranění se naštěstí neukázalo být vážné a Hradilek se už pustil do tréninku.

Celá sezóna, která pro české slalomáře v našich zeměpisných šířkách začne na konci dubna závody ve Špindlerově Mlýně, vyvrcholí mistrovstvím světa v pražské Troji.