ŠÍLENÍ LYŽAŘI SJELI ŘEPKU

– STŘÍŽOVICE, 25. 11. 2012 (can, syn) – Všichni sportovci i nesportovci z okolí střížovického kačáku dnes uzavřeli závodní sezónu posledním letošním závodem v hodně drsném čtyřboji. Hned na začátek nutno poznamenat, že ač toho Tomáš Řepka už moc nenahraje, přesto byl dnes skloňován ve všech pádech. V úvodní disciplíně masakrálního závodu sjeli všichni závodníci na lyžích řepku. Protože sníh zatím nenapadl, sedřeli řepku nasucho!

Teplota vzduchu dnes byla příznivých 6 stupňů nad nulou, voda nádherné čtyři stupně. Atmosféra před startem byla elektrizující. Napětí bylo cítit ve vzduchu. Přes kačák vedou dráty vyššího napětí, takže to dnes bylo napětí nadruhou. Před první disciplínou, na běžkách v orbě, bylo nutno připravit závodní náčiní. Izolačkou přiizolovat lyže k botám. K vidění byly skvosty z osmdesátých let značky Artis a nebo klasická sudová prkna. Na startovní čáře se vedle sebe postavili brouk Pytlík, Ferda mravenec, činovník z fotbalového svazu, reprezentant republiky v něčem, děda mráz, blázen s košíkem na hlavě, Albánec jen v tričku a další neidentifikovatelní (s) jezdci. A už je tady startér! S plně funkčním startovním samopalem pokropil vše co letělo v oblacích a masa závodního masa se vydala vstříct konečnému dobrodružství.

Hned v první šikaně, asi 12m po startu, šel na ústa jezdec běžící za vedoucím dědou mrázem a zablokoval celé startovní pole. Na pole tak vbíhalo startovní pole značně roztaženo. Všude se rozléhaly mlaskavé bahenní zvuky jak běžkaři drtili řepku. Na prvním kontrolním a otočném bodě byl přetlak. Bylo žádoucí orazit kontrolní kartu a soupaž během nebo i sounož během pokračovat po trase k jabloňovému sadu. Po běžkařském očistci se pokračovalo v rychlém tempu orietačním během. Byla to krásná podívaná, když po kraji bloudilo individum s delfínem na zádech a nebo v blízké vesnici přepadl babičku čekající na zastávce pošuk v protiatomovém obleku.

Diváci natěšení pravou závodní atmosférou do sebe klopili jeden panák zelené za druhým a s napětím vyhlíželi čelo závodu, které zatím bloudilo kdesi v nedohlednu. A už se řítí první závodník k rambodromu. Letos natažené lano přes smrdutý rybník bylo milosrdné a pád do močky se konal jen v jednom případě. Nutno poznamenat, že byl oceněn značným rykem přihlížejících diváků. Po překonání rambodromu se běželo vypít zahřívací zelené médium a už je tady závěrčná disciplína v podobě plavby přes sinicemi a plaktonem zamořený rybníček. Nikdo moc nepřemýšlí a po hlavě se do vody vrhá jeden závodník za druhým a drtivými tempy překonává brutální vodní překážku.

Závodnice ze štafety žen zostudila všechny suverénně nejlepším plaveckým časem, když se nechala přivázat k lanu taženému dvacetihlavým stádem diváků a celou plavbu absolvovala jako torpédo z německé druhoválečné ponorky pod hladinou! Kupodivu přežila, ale moc diváků nevěřilo, že se ještě vynoří živá.

Krásné zakončení Turmana 2012, nikdo nezemřel. Již dnes se těšíme za 365 dní na další pokračování tohoto nepřekonatelného sportovního klání, kdy nejde až tak o branky, body a vteřiny a není důležité zvítězit, ale důležité je rozdupat a utopit všechny soupeře!  Tam kde jiní končí, tam Turman začíná.

VÝSLEDKY:

.