SWEDISH RUGBY MAFIA VÍTĚZNĚ V PRAZE

– PRAHA, 10. 11. 2012 (can, syn) – Český tým prohrál i ve druhém utkání Evropského poháru národů divize 1B ve velmi pohledném a vyrovnaném utkání s překvapením divize Švédskem 18:22 po poločase 15:10. Prakticky celé utkání jsme si udržovali vedení a zlomovým okamžikem se ukázala až 70. minuta kdy dostal žlutou kartu a tím desetiminutový distanc Jiří Černý. Švédský mančaft se vzepjal k velkému tlaku ze kterého nutil Čechy k chybám, po kterých kopal 3 trestné kopy (73., 75., 79. minuta) Dustin Eaton a všechny proměnil! Otočil tak prakticky vyhrané utkání Čechů. Prvním mužem Švédů v utkání byl Robin Fransson, jenž zaznamenal 13 bodů a to musel v 52. vystřídat pro zranění.

Když ve třetí minutě položil pětku Vojtěch Havel a tři minuty nato nadruhé straně z téměř totožné herní situace Fransson také za pět, bylo divákům jasné, že dnešní zápas bude vyrovnaný a nadmíru dramatický. Téměř celý první poločas jsme byli aktivnějším mužstvem a tvrdili jsme muziku. V čase 11:50 Češi předvedli akci světových parametrů. Čížek dlouhým překopem přenesl hru na levé křídlo, Jirman výtečně zpracoval a přehazoval na zakončujícího Máru! Hrálo se nahoru dolů a když v 18. minutě utekl rváček Rhys Allen a byl nemilosrdně složen, Švédi přišli o šišku, vypadalo to na český koncert. Jenže výborně atleticky a takticky připravení hosté čekali trpělivě na svoji příležitost.

Ve druhé půlce se misky vah začaly překlápět na hostující stranu a nám chybělo trochu štěstí. V 55. jsme získali území, ale zbytečně jsme se připravili o body, když šiška putovala na hlavu Havla, čímž způsobil nepovolený předhoz. S postupujícím časem jsme se již jen bránili, ale na světelné tabuli svítilo příznivých 18:13 ve prospěch českého mančaftu. V 64. Jan Rohlík na poslední chvili sundal u levého rohového praporku Daniela Nissila a zabránil tak jisté pokládce. Deset minut chybělo do konce a na šišku na zemi si sáhl Černý, od rozhodčího dostal žlutou kartu a Švédi nás zařízli třemi trestnými kopy. Jinak výborný belgický sudí Ken Lambrechts odpískal konec podle slunečních hodin minimálně o 4 minuty dřív a nám zbyly oči pro pláč. Myslíme si, že problém s časem způsobil západ slunce, protože jak všichni vědí, když slunce nesvítí, neukazují ani sluneční hodiny …

I přes porážku a prakticky konec nadějí v divizi 1B ME, jsme hráli velmi dobré utkání. Vidět byl Pailodze, spolehlivě kopal Čížek, nadstandard odvedl Šťastný a Rohlík, ale nutno pochválit celý tým za bojovnost a soudržnost. Diváci se mohou těšit na další bitvy a vzhlížet k dalším zápasům s optimismem.

0 Red cards 0

Czech Republic: 3. Havel (5), 3. Čížek (2),  12. Mára (5), 36. Čížek (3), 68. Schneider (3)

Sweden: 6. Fransson (5), 6. Fransson (2), 19. Fransson (3), 44. Fransson (3), 70. Eaton (3), 72. Eaton (3), 79. Eaton (3)

8. Chris Bradley 16. Oskar Lechner

Rhys Allen (SWE) se drží do poslední chvíle na nohou.

Mark Beweridge (SWE) s doktorem. Lepší mít ho za kamaráda, než jej potkat v noci v parku.

Pavel Vokrouhlík (CZE) se v rychlém průniku zleva snaží eliminovat ruku protivníka před uchopením.

HLASY PO UTKÁNÍ:

Peter Blaha (SWE): „Byl to výborný zápas, hráli jsme celých 80. minut. Češi byli hrozně dobří prvních dvacet minut, tvrdí, tam jsme to málem všechno prohráli. Myslím si ale, že jsme byli lépe atleticky připravení, Češi byli silní, ale my běhavější a to v závěru rozhodlo. Když jsme vyhráli předchozí zápas doma, to nás velmi namotivovalo a ten týmový duch jsme si přivezli sem. Teď jsme ukázali, co umíme a teď pozor! Švédi tady jsou! Naše síla spočívá v tom, že máme silnou celou patnáctku hráčů. Nikdo není ten nejlepší, všichni hrají pro tým. Dva roky jsme trénovali sami mezi sebou a tím jsme si vytvořili týmového ducha. A teď to nese svoje … jak se to řekne správně česky? … ovoce!“

Martin Schneider (CZE): „V prvním poločase jsme dokázali hrát svoji hru. Dodržovali jsme to, co jsme poslední dva měsíce trénovali. To se nám ve druhé půli přestalo dařit, Švédi nás vraceli zpět výbornými pozičními kopy. Vždy jsme pak vzadu udělali nějakou tu chybu a oni pak dostávali body z lehkých trestných kopů. Samozřejmě nás to mrzí, prohrát doma o čtyři body, když celý zápas vedeme a potom se to takhle otočí. Vždyť zbývaly ještě tři minuty podle časomíry! Nevím kde se stala chyba, měli jsme na to v posledních minutách ještě zápas zvrátit.“

Neúspěšná skládka Tomáše Holovského (CZE) na Conora Murphyho (SWE)