CHRISTENSENŮV HATTRICK A PÖPPERLEHO ČTVRTÝ SHUTOUT!

– PRAHA, 24. 09. 2012 (syn) – V Praze se hraje skvělý hokej. A nemůže za to Sparta nebo Slavia, ale Lev Praha! Hráči tohoto týmu se pod vedením trenérského mága Jandače dostávájí v sezóně postupně do lepší a lepší hokejové kondice. Další šťávu dodaly týmu hvězdy z NHL Voráček s Hudlerem, když prvně jmenovaný má jeden gól a dvě asistence a posila z Calgary jednu asistenci ze tří zápasů. Navíc Tomáš Pöpperle vede statistiky gólmanů celé KHL!

Do zápasu nastoupil Lev koncentrovaně ze zabezpečené obrany. Hráči Jugry ukazovali, že hokej hrát umí a byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. V 5. minutě dokonce hráli přesilovku 5 na 3 a Chvostov nastřelil tyč! Další skvělé zákroky vytáhl Pöpperle což bylo klíčovým momentem první třetiny a vlastně i celého zápasu. Lev přežil i další přesilovku a nadechl se k velkému náporu. V 18. ujel Christensen, obrana Jugry zírala jak na Šinkanzen expres na Sibiři a musela jej zpacifikovat nehezkým zahákováním. Sám postižený proměnil trestné střílení a otevřel skóre. Ihned z buly si Christensen vybojoval puk zamíchal s ním a poslal Masalskisovi druhou navštívenku!

Lví kotel je v euforii. Tohle Masalskis nerozdýchá. Do druhé třetiny jej střídá Birjukov. Domácí hráli skvěle a Jugra začala vadnout. Surový a Christensen ji dorazili dalšími dvěma góly za šest minut a hráči ze Sibiře hodili do ringu ručník. Lev výborně bránil a všechno co prošlo až před branku spolehlivě kryl Pöpperle. Hosté už ve třetí třetině nestíhali bruslit a byla na nich vidět naprostá odevzdanost.

Poslední vzrušení způsobil Picard, který rozsekal na atomy o hrazení Altajrova, který se dokázal z ledu sotva posbírat a složit zase dohromady. To je obránce! Nasazení na sto procent celých šedesát minut. Bravo Lev!

Ondřej Němec odjíždí nestíhajícímu Videllovi.

Rozpaky na střídačce Jugry. Jevgenij Lapenkov.

Lapenkov přehrál u mantinelu Picarda a byl jako jeden z mála v týmu hostí vidět.

Jakub Voráček se stal okamžitě po příchodu z Philadelphie hvězdou pražského Lva!

VÝSLEDEK:

LEV PRAHA – JUGRA CHANTY MANSIJSK

4:0

(2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Christensen (pen.), 19. Christensen (Picard, Hunkes), 23. Surový (Němec), 27. Christensen (Voráček, Hunkes)

Lev Praha: Pöpperle – Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland – Vrána, Hudler, Klepiš – Novotný, Christensen, Voráček – Hossa, Mikúš, Řepík – Surový, Karamnov, Sekáč – Cingel, Rachůnek. Trenéři : Jandač, Kalous, Karamnov

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (od 21. Birjukov) – Lekomtsev, Ibragimov, Chvostov, Trončinský, Osipov, Pepeljajev, Djakov – Demagin, Altarjov, Videll – Sitnikov, Magogin, Skorokmodov – Chlyntsev, Fjodorov, Lapenkov – Bocharov, Medvedev, Yatsenko. Trenér: Sergei Shepelev (RUS)

Rozhodčí: Bondar Denis, Bulanov VyacheslavMetalnikov Eduard, Sirotkin Alexander

Diváci: 4521

_________________________________________________________________________________________

Obránce Juraj Mikuš školí Igora Skorochodova z týmu Jugry.

Ivan Chlyntcev tlačí puk za záda Pöpperleho v první třetině při přesilovce 5 na 3. Ale gólman Lva to je větší zeď než ta Čínská.

Lapenkov sice sóloval, ale hráčů Lva bylo na ledě vždy o jodnoho více.

Ruští sudí byli dnes nestranní a zápas měli pod kontrolou.

A zase ten Lapenkov. Je vidět, že skutečně hrál. Pohříchu pro Jugru sám.

Vlevo Marek Trončinský a na zemi jeho spoluhráč Bočarov.

Ondřej Němec podráží unikajícího Linuse Vidella.

12. Yugra 8 1 0 0 7 18:30 3

Jiří Hunkes a jeho tvrdá skládka u zadního hrazení.

Kde bere Lev tolik sličných roztleskávaček?

Jiří Sekáč nemá se sekáním vůbec žádný problém.

Do druhé třetiny nastupuje Mikhail Byrjukov.

Nejlepší Lev Jakub Klepiš si veze na zádech Igora Magogina. To je osobka!

Ukázkový krosček na Tomáše Surového. Surový byl tentokrát Fedorov.

Skvělé gesto Jakuba Voráčka, který bezprostředně po zápase dával neúnavně rozhovory a podepisoval fotky malým hokejistům. Voráček je superstar.

Hlasy po utkání (exkluzivně pro Number CZ):

Jakub Voráček (Lev): – Jakube jak jste se zapracoval do týmu Lva po příchodu z NHL? A jaký je rozdíl mezi hokejem tam a tady? „O mnoho víc se tady bruslí, hřiště je větší, nestaví se na pukách, všechno se to projíždí, hráči jsou v bruslení kvalitnější, v NHL je víc osobních soubojů. Čekal jsem to horší, vždycky když jsem přijel na Mistrovství, tak jsem s tím měl problémy, ale zaplať pánbůh, vyrovnávám se s tím tady zatím dobře. Ano jsem rád, že jsem tady, je to ta nejlepší varianta hrát blízko domovu a vlastně v současnosti nejlepší ligu na světě.“ – Nemáte strach z přeletů na tripy do Ruska? „Ne, jsem zvyklý, je to součástí téhle práce, nějaké čtyři pět hodin není problém. K loňské tragédii se nechci vyjadřovat, do letadla nejdu s tím, že to spadne.“ – Myslíte si, že výluka v NHL bude trvat dlouho? „Když vidím jak je Bettman a majitelé arogantní, tak si myslím že bude.“

Marek Trončinský (Jugra): – Marku přestoupl jste z Liberce do Jugry, jak vidíte naší Extraligu a Vaše působení v Jugře? „Tady jsou šikovnější hráči na puku, nic nedají zadarmo. Do KHL se vrací hvězdy a hrají tu hráči v nejlepších letech. Co se týče Jugry, zázemí je podobné, je to na dobré úrovni, takže potud v pohodě. Ale nezapracovali jsme se jako tým. Máme jedno vítězství, tady jsme dostali 4:0, takže nic moc (hodně kyselý neúsměv). Nikdy jsem nezažil, abych z osmi zápasů vyhrál jeden, krize samozřejmě byly, ale tohle je moc. Světlo na konci tunelu vidím, vždyť v první třetině jsme hráli dobře, Pepís tam vytáhl skvělé zákroky, pak jsme ale dostali dvě slepené branky a Lev dostal křídla. Ano byl to zlomový moment zápasu.“