RŮŽOVÁK BYL LESA PÁN A SLAVNĚ ZVÍTĚZIL

– JABLONEC N. NISOU, 15. 09. 2012 (can, syn) – Závěrečný čtvrtý podnik letošního sjezdového 3DH Cupu vyhrál výborně jedoucí Hynek Strouha alias Růžovák a díky druhému letošnímu vítězství sebral pohár za celkové prvenství doposud vedoucímu Dominiku Kvapilovi, jež byl dnes třetí. Stříbrný Honza Šavr poskočil celkově na třetí příčku. Juniorské zjevení Honza Čepelák jako jediný zajel dnes obě jízdy pod jednu minutu! V letošní sezoně neměl absolutně konkurenci a pohár vyhrál bez ztráty kytičky – čtyřikrát první. V Hardech jeli o celkové prvenství Jarda Faistaver a námi odepisovaný šampion Zdeněk Hendrich. Dělili je pouhé tři body a tak se očekával souboj na ostří převodníku. Po úvodní rundě vedl Hendrich o 1,62 setin vteřiny a ve druhém kole Faistaver přitlačil na pilu a chtěl osud překlopit na svoji stranu brutální jízdou v horní pasáži tratě. Bohužel skončil v jehličí mezi šiškami s bolestně naraženou rukou a Zdeněk se tak stal staronovým vítězem 3DH Cupu na Hardech. A pak že je starý a vysušený.

Hynek Strouha ví, jak se šampaňským na stupních vítězů naložit. Nejprve Kaštanovi (Honza Šavr) vypláchl důkladně oči a poté zlil všechny kolem lepící šumící emulzí.

Na milimetry vypočítaný doskok na megajumpu v podání Hynka Strouhy. Obří díra za skokem byla připravena jako hromadný hrobeček na rychlé zahrnutí pro amatérské skokany a neskokany.

Junior Matěj Ballek strašně šlajfuje. Poznáme to podle toho, že se mu extrémně hulí od zadní gumy.

Hynek Strouha:„Mám fakt radost z celkového a vlastně i dnešního prvenství. 3DH Cup jezdím sice jako trénink na Český pohár, ale není nic lepšího, než si pořádně zatrénovat při závodě. Proč mám někde jezdit po lese sám, když mě tady kluci neskutečně vyhecují a můžu si tak zkusit jízdu na hraně. Trať je tady sice kratší, ale o to víc zákeřnější. Uděláš jednu chybu a jdeš. Tady to udrží všichni, takže se člověk musí snažit jet hezky svou stopu a nepovolit. Jinak trénuji doma za barákem, mám tam les a nemusím vůbec nikam daleko. Teď mě čeká poslední závod ČP v Rokytnici a to si chlapci napište, tam chci zajet pořádnej výsledek. Jsem celkově šestý a tak mám šanci na parádní letošní umístění!“

Přemek Tejchman zajel dvě naprosto téměř shodné jízdy a časem 1:02,19 min z první rundy obsadil 6. místo.

Honza Šavr dnes prohrál s Hynkem Strouhou o 0,74 setin vteřiny.

Junior Vojtěch Roušavý jede solidní jízdu a nakonec skončil s přehledem v první desítce.

Honza Šavr druhý v obou jízdách. V první za Studničkou, ve druhé za Strouhou. Lepší druhé kolo zajel za 1:01,24 min.

Zkušení matadoři se sice nechtěli dívat, když se na start postavila jediná žena dnešního odpoledne, ale Monika Mixová nejela vůbec špatně – 1:28,34 min.

Zdeněk Hendrich vítěz Hard Tail, dnes za 1:05,58 min.

Zdeněk Hendrich:„Mám neskutečnou radost z dnešního prvenství! Letos první, tak jsem si zastříkal. První jízdu jsem jel na jistotu, abych udělal nějaký čas. Pokud by Jarda Faistaver vedl, mohl jsem ještě přitlačit na pilu. No ostatně je to vidět na mém lýtku, žejo. Na traverzu před skokem mi to uchcalo, vyklapnul jsem pedál a ten se mi na noze takhle pomstil. A jestli jsem se vyhecoval jako zamlada???? Vždyť jsem vy pisálci mladej! Ale fulla si už kupovat nebudu, když budu dělat 3DH Cup, jako že ho dělat budu, tak se akorát projedu, jinak mě uvidíte na silnici nebo XC (pozn. red.: No fuj!). Už mám nějaké svoje povinnosti a nemám čas na trénink a taky musím makat a vydělávat. Ale neříkám, že když budu mít chechtáky, že si toho fulla nekoupím a nebudu si to rozdávat s veterány. Ale vidíš, že veteráni jezdí v klidu a nehrotí to, jako když jedou junioři. Viděli jste dneska. Sjezdař zkrátka musí mít natrénováno a nejlepším tréninkem je závod. Tyhle krátké tratě ještě dám, ale třeba v Rokytnici jsem byl v půlce koženej. Chce to mít natrénované úplně jiné svaly než člověk běžně zatěžuje. Však si to zkus a dělej třeba dvě minuty takovýhle malý dřepy“, Zdeněk jde do podřepu a kroutí se jak barová tanečnice u tyče a my mu děkujeme za rozhovor.

Ondřej Novák v zeleném pekle. Vypadal líp než jel. Ale dá se to napravit. Pořádně roztrhat dres o kořeny a kamení. Nebo požádat psa od sousedů …

Kaštan jel perfektní stopu. Milimetr vpravo, dva vlevo.

Sice to vypadá jako zpopelnění bikera nebo havárie čarodějnice a zbytky koštěte, ale nenechte se zmást. Gang kolem Růžováka si jen nahříval svoje svaly před závodem kvůli optimální teplotě svalových vláken.

Monika Mixová tlačí býka na startovní rampu.

Šampion Růžovák ukazuje divačkám, že je vegetarián a je výhradně na zeleninové dietě.

V lese byla dnes tma. Taky trochu zima, trochu deště a do toho divačky v tepláčcích. Takže dnes žádná prsa. Jen Morewood v lese.

Skok do rakve. Dneska nikdo. Vzhledem k prohibici to dopadlo šťastně.

Bikové doupě Tomáše Šorejse. Nejzajímavější je 20% zdarma jakési šmakulády, olivový olej zřejmě na řetěz, neidentifikovatelné skvrny na džínách neidentifikovatelné barvy, mraky kol a vytuněná záclonka na okně do přírody.

Diváci dnes sice byli v menšině, ale o to víc se na závod připravili. Tento duchaplný semafor dostal každý, kdo se nechtěl dobrovolně zabít na megajumpu a objížděl jej jako největší srab.

Karel Bína sice vypadá jako by byl nadčlověk a měl giga mužství, ale zdání klame. Ve skutečnosti to je jen klacek od lanovky a Karel ho má normálního. Aspoň si to myslíme.

Monika Mixová má radost jako malá holka. Šampaňské nechtěla na stupních vystříkat zřejmě proto, že je neslušné, aby holka stříkala. Ale když jsme udělali anketu u kolem stojících diváku, jestli by jim nevadilo, kdyby holka stříkala, tak 98% z nich odpovědělo, že by si klidně zastříkali taky.

Letec Vojtěch Roušavý. Dnes za 1:06,21 min.

Růžovák pečlivě chystá bika před měřeným tréninkem. Pečlivost se mu vyplatila. Děcka by si z něho měla vzít příklad. I ta Boží.

I v Jablonci to jde vysoko a daleko. Matěj Nedomlel je mladý a divoký. A má harda.

VÝSLEDKY:

Kompletní výsledkové listiny naleznete na webu 3DH Cupu.

ŠAMPIONI CELKOVÉHO POŘADÍ 3DH Cupu 2012:

Simona Jirková (Ženy), Dušan Mánek (Masters), Honza Čepelák (Junioři), Zdeněk Hendrich (HardTail), Hynek Strouha (Full)