CHORVATÉ ODJELI Z POD JEŠTĚDU JAKO ZPRÁSKANÍ PSI

– LIBEREC, 01. 09. 2012 (syn) – Česko vs Chorvatsko 65 : 18 to je celkový výsledek klání Jadranské ligy nebo také Four Country Team Cupu 2012. V Liberci jsme v Pavlovicích na tamní krátké ploché dráze přivítali poněkud očesaný tým Chorvatska. Hosté si do týmu ke Kovačičovi a Majničovi zakoupili naše naděje Dudka a Krupičkovou. Takže diváci byli na vážkách komu fandit. Vždyť Míša je zjevením nejen české ploché dráhy. Takže se chvíli fandilo našim a chvíli „českým Chorvatům“. Jenže při vší úctě k soupeřům se ukázalo, kde je juniorská plošina u nás a kde je u přátel na jihu kontitentu.

BODOVÝ ZISK JEDNOTLIVÝCH JEZDCŮ:

No. Jméno Nat. Body
2 Zdeněk Holub CZE 17
1 Václav Milík CZE 15
3 Jan Holub CZE 15
4 Michal Škurla CZE 10
5 Ondřej Smetana CZE 8
6 Dino Kovačič CRO 8
8 Michal Dudek CRO 5
9 Míša Krupičková CRO 3
10 Karlo Majnič CRO 2

_________________________________________________________________________________________

Od prvních jízd se Češi okamžitě po startu stavěli do vedoucího dvojbloku, perfektně na dráze spolupracovali a bylo prakticky nemožné, aby je kdokoliv předjel. Odborná veřejnost očekávala, že zatáhne alespoň Kovačič, ale ten bodoval více či méně jen tehdy, když někomu něco upadlo z motorky nebo jsme udělali v exhibiční euforii nějakou drobnou chybu.

Na závěr nutno poznamenat, že liberečtí pořadatelé již jako tradičně skvěle připravili pavlovický ovál a to i přesto, že do rána silně pršelo a do dalších klání by si přáli snad jen větší návštěvnost z řad sportovní veřejnosti pod Ještědem.

Jan Holub (CZE) odráží sporadický útok Michala Dudka jedoucího za Chorvaty.

Čeští junáci měli v očích písek z dráhy a tak když při vyhlášení vítězů dostali do rukou šampaňské, hned věděli, že je oči nutno důkladně vypláchnout.