LIJÁK ZAMÍCHAL KARTAMI, ESA ZŮSTALA UPROSTŘED

– KOZÁKOV, 25.-28.7. 2012 (can, syn) –  Třicet stupňů ve stínu, závodníci se potili v útrobách svých tlustých kožených kombinéz. Tu a tam některý z nich zahučel do jedné z bariér, které lemovaly ostré zákruty a zvedl za sebou mračno slámy. Pak za všeobecně nadšeného potlesku odjel stíhat své soupeře. Zkrátka skateboardová idylka. Bylo půl páté odpoledne, první dešťové kapky za krkem a černé mraky nad hlavou hnaly vyděšené diváky do kopce a bylo hůř. Chvílemi se zdálo, že další ježdění je naprosto vyloučené. Za 45 minut se šlo zpět na trať, bojovat o vavříny  s kolečky na mokro.

_________________________________________________________________________________________

Představení závodu:

Silniční úsek vedoucí od rozhledny Kozákov do obce Záhoří si za krátkou dobu vydobil zvučné renomé mezi světovou longboardingovou elitou. Jezdci si libují především v pestrosti trati. Obsahuje jak velice technické pasáže, tak poměrně rovné dlouhé úseky, na kterých závodníci dosahují rychlostí lehce nad 100km/h. Řadí se proto k těm nejrychlejším v seriálu světového poháru.

Velice populární jsou i večerní párty, na kterých je dostatek prostoru výborně se pobavit se stejně zapálenými lidmi z celého světa. K oblíbenosti přispívá i české pivo, které je pro zahraniční návštěvníky neuvěřitelně levné. Na značce jim prý moc nezáleží.

Obhájci prvenství z předešlého roku:

Downhill Skateboard – Patrick Switzer (CAN)

Women Downhill Skateboard – Katie Neilson (CAN)

Classic Luge – Michael Serek (AUT)

Street Luge – Mikel Echegaray-Diez (ESP)

_________________________________________________________________________________________

Královská kategorie downhill skateboard přinesla snad největší výsledkové překvapení. Semifinále a finále se jelo na mokré trati. Přívalový déšť s sebou zřejmě spláchl horkého kandidána na vítězství Patricka Switzera, protože nebyl k nalezení. Už dříve se do dalších bojů překvapivě neprosadila stálice downhillového sportu Mischo Erban. Pomyslnou zlatou korunu na hlavu nasadil Švýcar Kevin Bouaich, pro kterého to byl životní úspěch.

Výsledky Downhill Skateboard:

1 Kevin  Bouaich  SUI
2 Zen  Shikaze  JPN
3 Sebastian  Hertler  GER
14 Mischo    Erban    CZE

 

Nejlepší závodnicí se stala Rebekka Gemperle. Obrovským úspěchem bylo třetí místo Češky Lenky Salačové.

Výsledky Women Downhill Skateboard:

 1    Rebekka   Gemperle    SUI
 2    Marie   Bougourd    FRA  
 3    Lenka   Salačová    CZE  

 

Máš-li peníze, vsaď na Sereka. On je neskutečný, naprostá záruka. Tak hodnotil jeden z diváků šance na vítězství Michaela Sereka. Rakouskému fenoménovi se ovšem závod úplně nepovedl. Čtvrté místo je pod jeho standard. Králem Kozákova se stal Mikel Echegaray-Diez (na snímku).

Výsledky Classic Luge:

1  Mikel  Echegaray-Diez  ESP 
2  Yvon Labarthe  SUI
3  Cédric   Robert    SUI 
12  Dominik   Pešta    CZE  

 

V nejrychlejší třídě Street Luge bodoval Abdil Mahdzan z daleké Malajsie. Byla to jeho druhá výhra v letošní sezóně a třetí umístění na pódiu. Rázem se vyšvihl mezi největší kandidáty na celkové prvenství v seriálu.

Výsledky Street Luge:

 1    Abdil   Mahdzan    MAL  
 2    Yvon   Labarthe    SUI
 3    Peter   Eliot    GBR  

.