MŠENO JE NA DNĚ, POUZNAR STÁVKOVAL

– MŠENO, 19.7. 2011 (can) – Mizérie úřadujícího extraligového šampiona nebere konce. Silná sestava týmu Zlaté přilby Pardubice nemilosrdně přikovala domácí Grepl Mšeno mezi nejhorší. První série závodu byla ještě naprosto otevřenou bitvou, oba kluby braly vždy po třech bodech. Počínaje 8. jízdou domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Že to byl pořádný sešup, napovídaly tři jízdy 1:5 ve prospěch Pardubic. V závěru sice ještě Mšeno zabralo, ale smazat ztrátu čtrnácti bodů se nepodařilo. Na vývoji duelu nemohl změnit nic ani hvězdný Hancock, když třetí nejlepší jezdec Vandírkova výběru vybojoval 5 bodů. Disciplína v klubu se zdá být na bodě mrazu, Stanislav Pouznar ani na závod nedorazil. Kde se nácházel, věděl zřejmě jen on sám. Konečný výsledek 45:48 byl ještě mírný na to, k jaké ostudě se schylovalo.

Miláček mšenských diváků a legenda plochodrážního sportu Greg Hancock před závodem.

Ladění Milíkovy motorky pod dohledem samotného jezdce. Přes svoje mládí posbíral pěkných deset bodů. Nebylo jasné, zda přiváděl k šílenství víc soupeře nebo náctiletá děvčata.

Návrátilec v sestavě Mšena, Jan Jaroš, se chtěl po zranění pořádně ukázat. V depu odhalil nový barevný design motocyklu v bíločervenočerném provedení s novou kombinézou. 2. jízda, ve které měl těžký los – Rune Holtu s Alešem Drymlem, byla z jeho strany excelentní. Všem ujel doslova o parník.

 

Vítěz čtyř jízd, Američan Greg Hancock.

Michal Klein při kontrole zadního kola svého motocyklu.

Nebýt defektu motoru ve 12. jízdě, který v depu závodních strojů komentoval Lukáš Dryml nepublikovtelnými výrazy, byla by možná výhra Pardubic ještě drtivější.

Reného Vidnera trápily technické potíže. Napřed nedokončil trénink a posléze ani svojí jedinou jízdu v závodě.

Za absentujícího Przemyslawa Pawlického přijel jako náhrada Lukasz Jankowski. Na to, že trať pro něj byla nová, počínal si mazácky. Důkazem byla důvěra mšenského stratéga Petra Vandírka, který ho ve 13. jízdě nasadil místo Filipa Šitery jako žolíka. Výsledkem byl maximální bodový zisk.

Po suverénní trojce se už Janu Jarošovi příliš výrazně prosadit nepovedlo. Vyjezdil celekm 5 bodů.

Vyzrálost Grega Hancocka byla vidět ve veledůležité žolíkové jízdě. S parťákem Jankowskim předvedli tak dokonalou synchronní jízdu, že by neproklouzla ani ta nejmenší myš z Pardubic.

Junior David Štěrovský se po dvou nulách mohl v depu jen opírat. Jeho čas by měl teprve přijít.

Dva body za vítězství a jeden jako bonus za lepší vzájemnou bilanci odvezly Pardubice. Lukáš Dryml byl tahounem svého mužstva.

Výsledek:

PDK Grepl Mšeno 45
1  KLEIN Michal 1 1 1 0 3
2  ŠITERA Filip 2 0 0 2
3  POUZNAR Stanislav 0
4  JANKOWSKI Lukasz 3 1 2 R 1 6 1 14
5  JAROŠ Jan 3 1 1 0 5
6  NAGY Patrik 2 0 0 2 0 4
7  HANCOCK Greg 2 3 1 3 2 3 3 17
AMK ZP Pardubice 48
8  ŠTĚROVSKÝ David 0 0 0
9  DRYML Lukáš 3 3 2 3 R 2 13
10  VIDNER René R 0
11  SUCHÁNEK Tomáš 2 0 3 0 5
12  DRYML Aleš 1 1 2 2 1 1 8
13  HOLTA Rune 2 3 3 2 2 12
14  MILÍK Václav 3 1 3 1 2 R 10