ČESKÉ PROBUZENÍ REŽÍROVAL PILAŘ! GRE – CZE 1:2 (0:2)

– WROCLAW, 12. 06. 2012 (can, syn) – Skvělé představení českých fotbalistů viděl opět beznadějně vyprodaný stadion ve Wroclawi. Bleskurychlé K.O. zaskočeným Řekům zasadili Jiráček s Pilařem, když již v 6. minutě zápasu vedli čeští fotbalisté 2:0! Pokud českému týmu teče do bot, dokáže se semknout a vydolovat z ničeho maximum. Trenér Bílek vyslyšel fanoušky a udělal v sestavě dvě změny. Na lavičce nechal sedět Hubníka a místo něj postavil do základu Davida Limberského. V předchozím zápase střídajícího Hubschmana poslal na hřiště už od začátku. Neviditelného Baroše stáhl ze hřiště zhruba v polovině druhého poločasu a nahradil jej Pekhartem. Byly to prozíravé tahy našeho trenéra.

Přitom v 53. minutě udělal Petr Čech nevídanou chybu když školácky neudržel v rukavicích střílený centr Samarase. Míč propadl ke Gekasovi a pro něj již nebyl problém dopravit jej do prázdné branky. Od té chvíle hráli Češi pod jistým tlakem řeckých fotbalistů. Dařilo se jim ale držet míč v bezpečné vzdálenosti před pokutovým územím Čecha a především díky dnes skvělému Pilařovi s Jiráčkem zlobit rychlými kontry. Těsné vedení jsme dokázali udržet a jsme stále ve hře o postup do čtvrtfinále!

Branky: 53. Gekas – 3. Jiráček, 6. Pilař

Řecko: Chalkias (22. Sifakis) – Holebas, Katsuranis, Papadopulos, Torosidis – Karagunis (K), Maniatis, Fotakis (46. Gekas) – Fortunis (72. Mitroglu), Salpingidis, Samaras.

Česko: Čech – Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský – Jiráček, Hübschman, Plašil, Rosický (46. Kolář, 90. Rajtoral), Pilař – Baroš (64. Pekhart).

Rozhodčí: Stéphane Lannoy – Frédéric Cano, Michael Annonier (všichni FRA), Diváků: 40.000 (vyprodáno)

_________________________________________________________________________________________

4 Greece 2 0 1 1 -1 1

Trenér Michal Bílek (CZE) sleduje k prasknutí naplněný stadion těsně před nástupem obou mužstev. Diváci jej přivítali hlasitým pískotem.

Řekové ještě nezačali hrát a už prohrávali 0:1. Petr Jiráček udeřil ve 3. minutě jako blesk z čistého nebe.

Řečtí diváci.

Václav Pilař patřil k tahounům našeho mančaftu. Druhý gól Česka vstřelil již v 6. minutě utkání.

Kapitán českého družstva Tomáš Rosický při hymně obou soupeřů.

Maskot šampionátu Slavko se zdraví s diváky.

Vstřelená branka Jiráčka neuvěřitelně nakopla. Aktivní hrou dostával řeky pod tlak. S Holebasem se potkával na hřišti často.

Kapitán Řeků, Giorgos Karagounis, stínuje Tomáše Rosického. V zápase měl Řek potíže s rychlostí českých soupeřů.

Rychlík Theodor Gebre Selassie dobře bránil a ještě stíhal podporovat útok.

Hlavní sudí Lannoy (FRA) úřaduje i na zemi!

Čeští diváci se na zápas připravili s pečlivostí sobě vlastní. Ve fan zóně na wroclavském náměstí byli vidět ze všech nejvíc.

Salpingidis (vlevo) na Limberského občas nastartoval motor, ale na našeho obránce si nepřišel.

Ukázkové zpracování vysokého míče na hrudi v provedení José Holebase.

Jaroslav Plašil v boji o balón mezi Fortounisem (vlevo) a Karagounisem.

Ač se Milan Baroš (vpravo) snažil byl i ve druhém zápase střelecky impotentní. Hráči Řecka, jako tady Karagounis, měli nad ním vždy trochu navrch. Proto jej trenér Bílek nechal ve druhém poločase vystřídat Pekhartem.

José Holebas při autovém vhazování.

Samaras odnáší míč z Čechovy branky, který do ní poslal hlavou Fortounis. Gól nakonec nebyl uznán pro odmávaný ofsajd.

Theo Gebre Selassie byl zase naprosto skvělý a bezchybný. Jeho fazona je obdivuhodná.

Takhle se fandí! Nastupuje soupeř.

Druhá půle byla z větší části pod taktovkou Řeků, v 53. minutě snížil Gekas, kterého trenér poslal po přestávce na plac místo Fotakise.

Papadopulos vyskočil po míči jako baletka a Pekhartovi vůbec nedal šanci.

Torossidis simuluje! Nebyl Pilařem podražen, ale byl držen za to nejdůležitější. Takhle se bojuje proti přesile!

Oficiální míč šampionátu „Tango“ v rukou Václava Pilaře.

Náhradní brankář Sifakis, narozdíl od svého kolegy a reprezentační jedničky Chalkiase neinkasoval.

Pilař utekl Papadopoulosovi kdykoliv se mu zachtělo. Jasná česká jednička v utkání!

Dimitris Salpingidis (na zemi) Čecha v brance nepřekonal, ač se o to snažil všemi povolenými postupy.

Po závěrečném hvizdu propuklo davové šílenství na české straně. Řekové tupě zírali na českou radost.

Hráči si po zápase vychutnali radost spolu s českými fanoušky. Petr Čech navíc podaroval dva z nich, když do hlediště vhodil své rukavice. Natahovalo se po nich nejméně tři desítky rukou.

Euro ve výloze modistického obchodu pro dámy v centru Wroclawi.