PIRÁTI ULOUPILI EXTRALIGU

– MLADÁ BOLESLAV, 26. 4. 2012 (can) – Náboj jako hrom mělo poslední možné barážové utkání mezi týmy BK Mladá Boleslav a Piráty z Chomutova.  Zní to neuvěřitelně, ale Mladá Boleslav jako extraligový tým měla co dělat, aby si vůbec vybojovala tři vítězství proti prvoligovému Chomutovu. Po celou dobu série jen dotahovala výkony adepta na nejvyšší hokejovou soutěž. Ten v sedmém duelu ukázal, v čem je jeho síla. Byla to především obrovská touha všech hráčů po výhře, která byla na první pohled větší než elán, s jakým Mladá Boleslav extraligu hájila. Výsledek zápasu 2:4 znamená, že hokejová extraliga patří zaslouženě Chomutovu.

Poslední veselé chvilky si fanoušci domácích zažili před vstupem do haly. Tady ještě měly zelené barvy navrch nad modrobílou kombinací.

Domácí úspěšně vstoupili do zápasu trefou Mikulíka. V zápětí na druhé straně prostřelil Hübla Endál a ještě jeden zásah připsal Havíř. V závěru třetiny ještě Sikora pálil do tyče. Srdce boleslavských fanoušků se začala svírat a ústa utichala. Naproti tomu v sekci hostí bylo veselo.

Druhá třetina měla dramatický začátek. Balaštík sice vstítil branku, ale po přezkoumání videozáznamu nebyla uznána pro kopnutí. Jen pár sekund nato byl boleslavský kanonýr v další šanci před odkrytou brankou. I když byla Boleslav poměrně aktivní, Chomutov hrála velice zodpovědně v obranném pásmu a často se dostávala do šancí. Jednu z nich využil veterán Hruška.

Mladé Boleslavi došly za nepříznivého stavu mentální síly. Nevycházla zakončení, vytrácela se radost z hokeje. Byl to úporný boj proti dobře organizované hře Chomutova. Od druhé třetiny se často chodili strkat před Řehořovu branku, ale ani to gól nepřineslo. Piráti dokázali udržet nervy na uzdě a nenechali se vyrušit z koncentrace. Hráli důrazně po celém hřišti jak dopředu tak dozadu. Nevypustili žádný osobní souboj. Každý puk pro ně měl cenu. Tím nedávali domácím porostor ani čas obrátit vývoj zápasu.

Neuběhly ani dvě minuty, co sudí vhodil úvodní buly třetí třetiny a Výborného partě začalo být na ledě pořádně horko. Na rozdíl tří branek zvýšil Diviš. Na první pohled marná snaha Bahenského vystřelit z ostrého úhlu chomutovského brankáře překvapila a tak tak že neskončila gólem. Úspěch měla až střela Baldwina. Ke spáse pak už nevedlo ani odvolání Hübla z branky. 14,6 s před koncem zápasu byl vyloučen domácí Bahenský a hosté si vzali oddechový čas. Za stavu 2:4 jej nevyužili k tradiční poradě, ale k první oslavě svého triumfu. Domácí hráči seděli bezhlesně na střídačce  a věděli, že už za chvíli je čeká pohled do očí tisíců zklamaných očí. Po utkání začali hráči Mladé Boleslavi střízlivět z toho, co vyvedli, pozdě.

Chomutovští dorazili do kabiny a začínají bouřlivé oslavy. Taktovku při poklepávání holí si vzal na starost Petr Jíra. Do svého města přivezou extraligu poprvé od sezony 1973/1974.

Hlas po utkání:

Milan Kraft (Chomutov): „Promarněný minulý zápas nás mrzel, ale my jsme věřili, že to dokážeme. Sedmý zápas nikdo nechce prohrát, udělat chybu a každý chce vstřelit gól. Přelejvalo se to ze strany na stranu. Já jsem věřil, že to ubojujeme. V předešlých zápasech jsme dokázali i dvoubrankové vedení ztratit, takže jsem si to nechtěl připouštět. V sérii se několikrát stalo, že jsme gól dali a vzápětí jsme gól dostali. David Hruška krotil po třetí brance emoce na střídačce, abysme se nezbláznili a dál hráli tu svojí hru. Síla našeho mančaftu je neskutečná, hráli jsme tři série na sedm zápasů a všechny jsme dokázali vyhrát. Je těžké říct takhle pár minut po zápasu, co bude příští sezónu. Teď myslíme na to, jak to s klukama, vedením a fanouškama oslavíme.“

Výsledek:

BK MLADÁ BOLESLAV – PIRÁTI CHOMUTOV 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (D. Výborný, Beňovič), 49. Baldwin (Balaštík) – 5. Endál (Macháček), 12. Havíř (D. Hruška, Macháček), 31. D. Hruška (Rutta), 42. Diviš (Ondřej, Rutta)

Konečný stav série: 3:4

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Gebauer, Lederer

Vyloučení: 7:8

Využití: 0:2

Diváci: 4110

Sestavy:

BK Mladá Boleslav: J. Hübl – Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Chaloupka, Mozík, Dudáš – Nouza, D. Výborný, Mikulík – Balaštík, Podkonický, Pabiška – Bahenský, Stieler, Goertzen – Jiránek, Lenc, Tomas. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský

Piráti Chomutov: Řehoř – Pavlas, Pulpán, Havíř, Macháček, Rutta, J. Mrázek – Jíra, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Gajovský, Milan Procházka – Ondřej, Sikora, Hromas – Endál, Diviš, F. Seman. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.