TITUL PRO TATRAN – NIC NOVÉHO POD (STŘEŠOVICKÝM) SLUNCEM

– PRAHA, 21.4.2012 (her) – Florbalisté Tatranu Střešovice obhájili loňské ligové prvenství a v devatenáctileté historii tohoto sportu v České republice slaví už svůj patnáctý titul.
A zápas to nebyl ledajaký! O titulu se totiž nerozhodovalo v sérii, ale v jediném zápase – v Superfinále. V pražské O2 Areně byl tak k vidění nejen skvělý florbal, ale z pohledu halových sportů také historicky největší ligová návštěva – do Vysočan si našlo cestu 7.877 diváků.

V úvodu si vytvořily tlak Vítkovice a střeleckým úspěchem ho korunoval Lukáš Hrubý. V opatrné první třetině se Tatran i nadále spíše bránil a šancí bylo na obou stranách jen pomálu.

Do druhé třetiny vstoupil Tatran aktivněji. Ve 32.minutě vypálil z otočky Milan Fridrich a bylo vyrovnáno. Radost domácích ale netrvala dlouho. Hned za minutu se po standardní situaci ke střele dostal vítkovický Petr Kološ a Vítkovice opět vedly. Minutu před koncem ale svým druhým gólem v utkání vyrovnal Fridrich a do šaten tak týmy odcházely za stavu 2:2.

Jestliže první dvě třetiny byly opatrnější, třetí se jim rozhodně nepodobala. Oba týmy předváděly skvělý florbal a k radosti diváků padaly i góly. Ve 44.minutě se prosadil Milan Garčar a Tatran šel poprvé v celém zápase do vedení. Jenže ani tentokrát mu radost dlouho nevydržela. Již po dvanácti sekundách (!) totiž bylo opět vyrovnáno, to když se trefil David Matúš.
Ve 49.minutě se Vítkovice přiblížily titulu na dosah. Jankulár krásnou kličkou vyřídil brankáře domácích Kafku, míček sice do branky dopravit nedokázal, ale u druhé tyče stojící Lukáš Řezanina se z dorážky nemýlil.

Střešovice se ale nevzdávaly, vždyť v sedmém utkání loňského finále dokázaly otočit dokonce z 3:8 na 9:8! V 56.minutě, přesně ve chvíli, kdy halou obíhala mexická vlna, se do sítě hostí trefil Natov a poslal zápas do prodloužení.

Z nastaveného času neuplynuly ani tři minuty a O2 Arena vybuchla nadšením. Kapitán domácích Fridrich se v přesilovce nemýlil a završil tak nejen hattrick, ale také celý zápas.


Tatran tedy českému mužskému florbalu vládne dál!

Tatran Střešovice – 1. SC Vítkovice 5:4 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Fridrich (Ondrušek), 39. Fridrich (Ondrušek), 44. Garčar (Von der Pahlen), 56. Natov (M. Vávra), 63. Fridrich (Podhráský) – 3. L. Hrubý (Kološ), 33. Kološ (P. Suchánek), 44. Matúš (Jelínek), 49. Řezanina (Jankulár). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 7877.