ŘÍČANSKÝ EXPRES NEVICKÝ ODJEL PRAGOVCE V 78. MINUTĚ!

– ŘÍČANY, 14. 04. 2012 (can, syn) – Napínavé a bojovné utkání na hřišti vedoucích Říčan rozhodl až v úplném závěru domácí pravý křídelník Nevický. Celý zápas se boj o území přesouval z jedné strany na druhou a Praga byla říčanským bojovníkům více než rovnoceným soupeřem. Po poločasový stav (45. min.) 11:11 je toho důkazem. V 64. minutě dokonce proměnil trestný kop Čížek a Pragovka šla do nečekaného vedení. Závěrečná desetiminutovka zvedala diváky ze sedadel, když rozhodčí konečně pouštěl hru a bojovalo se bez přerušení. Oba týmy čekaly i na nepatrnou chybu protivníka. A ta přišla! Zbývaly dvě minuty do času na světelné tabuli. Odpočatý Čamrda na spojce dostal milimetr místa a dlouhým kopem přenesl hru přes celé hřiště na pravou stranu, kde byl rozjetý a nikým nehlídaný Nevický. Za frenetického řevu tribun, fantasticky zpracoval šišku přímo ze vzduchu a bleskově položil rozhodující pětku! Fantazie! Neskutečná podívaná! Oslava rugby.

Tomáš Nevický byl dnes nechytatelný, rychlý a rozhodl utkání!

Hlasy po utkání:

Antonín Brabec (Říčany) : „Praga je kvalitní mužstvo a to co hráli prvních dvacet minut jsme čekali. Ovšem věděli jsme, že to nevydrží fyzicky. Trochu jsme zaspali, nechtěli jsme být takto pasivní, ale pak už jsme začali hrát. V současné době nejsme samozřejmě v optimální herní formě, abysme soupeře přejížděli na počkání, zimní pauza je znát. V závěru jsem samozřejmě sledoval čas a pořád jsem věřil, že dokážeme zabrat, protože máme silnou lavičku. A to se potvrdilo. A že to vypadalo, že se bojíme jít za vítězstvím? To určitě ne, jen někteří hráči nemají tolik natrénováno ze zimní přípravy. Přece jenom to jsou amatéři a když jsou mrazy, těžko je něčím budete motivovat k tréninku. Pak to takhle vypadá. Ale pomalejší rozjezd jsem očekával a zatím jsme zaváhali jen v Havířově. A myslím, že naše forma bude teprve gradovat a směřujeme to k semifinále nebo finále!“

Pavel Syrový (Praga) : „Samozřejmě dnešní porážka bolí, není to příjemný, ale po dlouhý době pořádný rugby a kvalitní zápas. Rozhodujícím momentem v utkání bylo asi to, že jsme byli trošku zbrklí, měli jsme hru zklidnit a hrát u nich na půlce a mohlo to skončit trošičku jinak. Máme dobrej tým a chceme do play – off! Vyrovnané utkání jsem z tohoto pohledu tedy očekával,“ uzavřel zklamaný mlynář Pragy.

Výsledek:

RC Mountfield Říčany – RC Praga Praha 19:14 (11:8)

4. Vančura 3 (TK), 21. Kučera 5 (P), 32. Vančura 3 (TK), 69. Vrba 3 (TK), 78. Nevický 5 (P) 7. Backa 5 (P), 35. Čížek 3 (TK), 45. Čížek 3 (TK), 64. Čížek 3 (TK)

Sudí: Breburda – Prudel – Vítek

Sestavy:

ŘÍČANY: Kubálek R., Mareček, Landsinger, Felbr, Holý, Pachman, Kučera K., Opravil, Šedivý, Kučera J., Schlanger, Vrba, Pekárek, Nevický, Vančura (Kubálek J., Hemelík, Holovský, Ingr, Čamrda, Brabec, Hynek)

PRAGA: Matras, Novák, Zelenka, Novák, Backa, Pfeifer, Jung, Boháč, Syrový, Čížek, Fuchs F., Fuchs J., Forst, Boháček, Jung (Krutzner, Chalaš, Král, Felix, Lakobidze, Louda, Bańka)

(reportéři Numbercz: Čančík, Synek)