173 DIVÁKŮ NA TRADIČNÍM FOTBALOVÉM DERBY!

– PERTOLTICE, 25. 03. 2012 (syn) – V Pertolticích padl divácký rekord. Na derby Pertoltice vs Noviny přišlo víc diváků než na první ligu do Příbrami. Atmosféra zápasu byla více než důstojná tradičnímu fotbalovému mači. Od úvodního hvizdu vlétli Novinští na svého soupeře jak tajfun na pobřeží Kuby. Po křídlech výborně technicky vybavení Nedbal s Okénkem procházeli pertoltickou obranou a zvesela centrovali před nebohého Švika. Bylo jen otázkou času, kdy se něco ujme.

Ve 12. minutě po rohovém kopu přesně zamířil Sukovatý, jarní přestupové eso, a bylo 0:1! Poněkud opaření diváci přesto hnali své borce do útoku. V náznaku hlavičkové šance se tak krátce nato ocitl jediný zahraniční hráč na trávníku, bulharský legionář Sevil. Ovšem téměř z protiútoku zabojoval na pravé straně rychlonohý Sukovatý, přehodil pertoltického gólmana a zvýšil už na 0:2. V tu chvíli si domácí nevěděli rady a na trávníku bylo jen jediné mužstvo.

Do konce prvního poločasu zahodili Novináři zbrkle další dvě gólovky a těsně před hvizdem ještě na druhé straně zazlobil platonicky opět Sevil.

Po příchodu ze šaten Hanl areny vystřídal trenér Štefan Sukovatého za Plívu a rozbil tak novinskou souhru. Jasně se vyvíjející utkání se začalo překlápět na stranu Pertoltic a domácí hráči bleskuryrychle převzali herní iniciativu. V 55. minutě ale utekl Jablonský, pertoltický brankář Švik zahrál mimo pokutové území rukou a už se červenal. Do brány po převlékání dresů musel Válek. Pertoltice se nevzdávali a i v deseti si vynucovali územní převahu. V 62. nastřelili ve vápně ruku a nařízenou penaltu proměnil Herák – 1:2.

Z jasného zápasu bylo najednou drama. Novinská souhra skřípala po chybných přihrávkách a míč odskakoval od hostujících kopaček trestuhodně často. Jako spasitel se nakonec ukázal Nedbal. V 72. minutě nášlápl do sóla ála Maradona a upravil na konečných 1:3! V závěrečných minutách se značně přitvrdilo a množství osobních soubojů drželo diváky v napětí až do konce zápasu. Jarní premiéra tak skončila podle papírových předpokladů, ale vysoce nadprůměrné utkání je příslibem do dalších bojů ve III. třídě OP.

PERTOLTICE – NOVINY 1:3 (0:2)