FOUBÍK SE ČERVENAL, DOKSY JDOU DÁL

– MIMOŇ, 17. 03. 2011 (syn) – Sobotní odpoledne bylo na severu Čech ve znamení prvního kola fotbalového poháru. V Mimoni se představily Doksy a na postup se ani moc nenadřely. Mimoňští bojují o postup do kraje a tak pohár pojali jako ostrou přípravu na jarní boje. Podle slov trenéra Šimka, nelze bojovat na dvou frontách. Zvlášť pokud má mužstvo tak úzký kádr jako Jiskra.

Od začátku viděli diváci bojovné utkání, kterému však zcela chybělo zakončení v podobě střely mezi tyče. Obrany pracovaly spolehlivě a tak pohledných šancí nebylo mnoho.

Do druhého poločasu vystřídali domácí tři hráče. Trenér chtěl otestovat jak na tom jsou po herní stránce. Doksy převzaly iniciativu a Mimoňské počínaje 50. minutou zápasu už k ničemu pořádnému nepustily.

Kouba zařídil hráčům od jezera jednogólové vedení a když mimoňský Foubík počastoval sudího Vydru jedovatou poznámkou, poroučel se po druhé žluté za pár minut pobytu na hřišti do sprch.

Bylo otázkou času, kdy Doksy lapí mimoňskou myš. Deset minut před koncem našlápl do sóla střídající Doležel, obešel zasekávačkou brankáře Michálka a poslal Doksy do dalšího pohárového kola.

Výsledek:

Jiskra Mimoň – Doksy  0:2 (0:0)

GÓLY: 51. Kouba, 82. Doležel

Diváci: 52, ŽK: 4 – 1, ČK: 1 – 0

Sestavy:

MIMOŇ:  Michálek – Mikloda (Slejška), Feher, Leitner, Eichler (Polák), Matušek (Foubík), Šiška, Konopiský, Sutr, Hanoušek, Smola

DOKSY:  Kotík – Hořčík, Vaňátko, Vaňátko Mich., Šťastný, Kouba, Cenger, Jurčík, Vinš, Vítek (Doležel), Semík (Zoubek)

Sudí: Vydra – Klimt – Mareček

Trenéři: Šimek – Vinš

Asistenti: Feher – Folprecht, Jurčík

Kapitáni: Eichler – Cenger

Vedoucí týmů: Novák – Kapoun