ZAŤOVIČ UDĚLAL Z HÜBLA EMENTÁL

– MLADÁ BOLESLAV, 11.3. 2012 (can) – Čtvrté kolo vyrovnané play out tabulky přitáhlo pořádnou diváckou návštěvu na utkání prvních Karlových Varů a poslední Mladé Boleslavi. Byla to pořádná přestřelka, utkání plné útočných akcí a běsných gest trenérů k fungování obrany. Smutnou hvězdou se stal Martin Zaťovič, který zaznamenal fantastické čtyři trefy, ale svůj tým k výhře nedotáhl.

Začalo se hodně aktivně na obou stranách. Domácí chtěli evidentně jít rychle do vedení a tak získali převahu. Hodně se tlačili do útočného pásma. Byly z toho dva rychlé góly. Karlovarští na sebe na lavičce houkli a rychle se z nepříznivého stavu oklepali. Síly na ledu se rychle srovnaly a hrál se pohledný rychlý hokej, plný střetů v rozích. Boleslav už skórovat nedokázala, ovšem karlovarský Zaťovič rozvlnil dvakrát síť za Hüblovými zády.

Tomáš Klíma vyšel v první třetině bodově naprázdno. O přestávce si šel upravit své střelecké náčiní, ale ani tak neuspěl. Zřejmě používal laciná pouťová mířidla.

Druhá třetina byla opět divoká jako ta první. Gólová přebíjená. Jako první úřadovaly Vary holí Martina Zaťoviče, který tak dostal své mužstvo poprvé do vedení. Boleslav brzy srovnala, jenže vzápětí se opět přesně počtvrté trefuje Zaťovič. To je ale kanonýr!  Právě běžela 39. minuta a už to vypadalo, že se půjde z ledu za nerozhodného stavu. Domácím se ale podařilo udržet západočechy pod tlakem a oplatili Varům branku do šatny z první třetiny, 5:4. Tohle položilo i Mensatora!

Třetí třetina byla pořád atraktivní podívaná, jen obrany byly úspěšnější. Čtyři minuty před koncem Karlovy Vary vyrovnaly. Při nastavení se hrálo opatrněji ani jeden tým nechtěl udělat rozhodující chybu. Zápas tedy dospěl až k penaltám.

Nájezdovou loterii načal za Boleslav úspěšně Mikulík. Jako první z hostí se na středový kruh postavil Zaťovič. Kdyby trefil, asi by několik nocí Hübla strašil ze sna. Jenže své štěstí unavil. Druhá série vyzněla naopak příznivě pro Vary. V poslední se zadařilo jen domácímu Loskotovi, který skóroval pěkným backhendem za 2 body.

Výsledek: BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 6:5 s.n.

Branky a nahrávky: 4. Baldwin (Vrbata, Mikulík), 9. Balaštík (Podkonický, Goertzen), 33. Výborný (Vrbata, Tomas), 37. Podkonický (Vrbata, Mikulík), 39. Mikulík (Nouza, Vrbata), 65. Loskot – 10. Zaťovič (Kumstát), 20. Zaťovič (Gawryletz, Kumstát), 31. Zaťovič (Gawryletz, Pech), 35. Zaťovič (Kumstát, Pech), 56. Sýkora (Mocek, Kumstát)

Vyloučení: 4:5 Využití: 1:2

Diváci: 2910

Sudí: Fraňo, Homola – Gebauerer, Lederer

Sestavy:

BK Mladá Boleslav: Hübl (Příhoda) – Baldwin, Beňovič, Rýgl, Čutta, Hay, Žabka, Mozík, Chaloupka – Balaštík, Pabiška, Loskot, Stieler, Vrbata, Nouza, Mikulík, Goertzen, Podkonický, Tomas, Bahenský, Výborný

HC Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) – Látal, Gawryletz, Grundling, Mocek, Lučka. Rohan M. – Prošek, Zaťovič, Pech, Kumstát, Mikeska, Klíma, Kotrla, Dej, Sýkora, Skladaný, Kuběna, Vachovec, Rohan T.