VÍTĚZNÝ SONG V ARKÁDÁCH ZAPĚL SLAVÍK

PRAHA, 03. 02. 2012 (her) – Adrenalinový sjezd horských kol nákupním centrem se letos konal v Arkádách na pražské Pankráci. Po loňské vydařené akci v Paláci Flóra se na startu závodu sešlo přes třicet bikerů, včetně obhájce loňského prvenství Tomáše Slavíka a dvojnásobného vítěze předchozích ročníků Michala Prokopa.


Letos na trati čekaly kromě čtyř eskalátorů a cílového dropu také dvě novinky, překážka v podobě rolety z klád a v nejdelší rovince také rovný skok. O adrenalin v krvi závodníků se staraly samozřejmě i zatáčky, hlavně ty ostré na výjezdu za schody.

Hned po startu přišly první dva „zatěžkávací“ eskalátory, následované ostrou zatáčkou o prakticky celých 180°. Důležité bylo jednak nespadnout, protože v cíli rozhodovaly o umístění setinky a jednak neprorazit pneumatiku, protože tím šance na umístění zhasly docela.

Po dvou dalších eskalátorech se rideři dostali do prvního patra na nejdelší rovinku v historii českého DownMallu, zpestřenou už zmiňovanými překážkami…

…a zakončenou divácky nejatraktivnějším bodem celého programu, cílovým dropem – skokem z prvního patra až na samotné dno nákupního centra. Ten se nacházel těsně za posledním bodem časomíry, takže závodníci skákali do volného prostoru skutečně v plné rychlosti – k velké radosti diváků, kterých se právě v prostoru cíle sešlo velké množství.

Celý závod probíhal ve třech kolech. Vzhledem k tomu, že nejlepší čas v každé jízdě předvedl Tomáš Slavík, bylo o vítězi jasno.Slavík, který jako jediný dokázal srazit čas jednoho sjezdu pod 28s, v celkovém hodnocení předčil i trojnásobného mistra světa ve fourcrossu, Michala Prokopa. Na třetí místo se prosadil mladý rider z Písku, Jakub Říha, mimochodem loňský republikový mistr ve fourcrossu.

Výsledky:
1. Tomáš Slavík, čas finálového kola 27.86 s
2. Michal Prokop, 28.19 s
3. Jakub Říha, 28.38 s
4. Kamil Tatarkovič, 29.02 s
5. Michael Měchura, 29.04 s

Vítězem vloženého závodu freestylistů Dakine Best Trick se stal Vilibald Vítek na BMX, který ve svých skocích předvedl double tailwhip, 360 barspin a superman seatgrab.