SRB ŠKUBAL, BERAN SBÍRAL

– DOLNÍ STAKORY, 19.11. 2011 (can) – Mariáš je přibližně čtvrtý nejpopulárnější sport ve vsi. Má čtyři až pět členů, jak se to sejde. Na každoroční turnaj přicestovalo letos málo hráčů, 39 byla historicky nejnižší účast. Jako na potvoru se konal ve stejný den turnaj i v Liberci. Aby se doplnilo místo u stolu, nastoupil nerad domácí Hofrajtr, přesto skončil na slušném 13. místě. Fantóm Michal Srb tahal ze šrajtoflí protihráčů největší částky, ale díky dvěma pokaženým kolům si cestu za výhrou zavřel. To vítězný Beran si počínal o něco skromněji, zato měl stabilně dobré výsledky.

Aby všichni měli rovné podmínky, hrálo se s novými balíčky karet a pro jistotu byla zakryta zrcadla. 5×50 minut bylo pro některé peněženky tvrdých, ale čestných. Podvodu nebo pokusu o něj se nikdo nedopustil.

Pořadatelé i hráči se shodli, že mariáš dnešní mládeži příliš nevoní. Pan Suk (na fotce) patřil k herně vyzrálým hráčům. V 82 letech byl nejstarším účastníkem turnaje a skončil dvanáctý. Na záda mu dýchá proslulý hráč a o rok mladší Moucha, který prozradil, že pravé potěšení je pro něj poker.

Byl ohlášen 17. výherce v pořadí, legendární Venda Sekáč z Podolce a atmosféra u stěny začíná pěkně houstnout. Ač nikdo neodejde s prázdnou, vytoužené vrtačky už dávno zapíjeli Beran se Šindelkou na baru. Teď budou na řadě štangle salámu a toaleťáky. Jenomže tohle byla především věc cti. Místo v druhé polovině zavání rok trvající ostudou.

Rodinný klan Šlamborů předem ohlásil útok na pytel pšenice. Otec, zkušený karbaník, jak on řekl provozovatel luxusní zábavy, pátým flekem uspěl. Syn hrou v úrovni třetí desítky na druhý pytel nezadělal.  Drůbež v přespolní Násedlnici bude mít i tak pěkné Vánoce.

Poslední Badalec zbaběle prchnul a vyhnul se tak speciální ceně, kterou si místo něj za předposlední místo odnesl Šafr. Exkluzivní balíček obsahoval pytlík zaručeně kyselých citronů, cvičební balíček karet a podprsenku, kterou věnovala neznámá dárkyně.

Hlas po 2. kole: Michal Srb – Obral jsem je o 230 a vůbec nejsem v klidu. Jsou na mě naštvaný. (pozn. red. …padlo ostřejší slovo)

Výsledky:

1. Beran 2. Šindelka 3. Herman

Největší oškubávač turnaje:

Srb 400 Kč

Největší průvan v peněžence:

Šamaj st. -402 Kč