PFINGSTEN BEZ KONKURENCE

– HOLÉ VRCHY, 17.11. 2011 (can) – Minulý rok Christoph Pfingsten (GER) na Holých Vrších vyhrál, letos sem přijel jako vítěz dvou přecházejících republikových závodů. A jako největší favorit vyhrál znovu. Zlatým hattrickem se zároveň pro letošek rozloučil s TOI TOI cupem. Protože ho čeká soustředění, nechá příště první místo na bedně napospas Čechům.

Barvy místního týmu vytáhl na pódium jen Karel Pokorný mezi juniory. Stejně jako v táhlém stoupání ovocným sadem jel po celý závod jistě, kontroloval si svůj náskok před soupeři a vyhrál. Jeho týmový kolega, dosavadní lídr průběžné tabulky elite, Vladimír Kyzivát zůstal se 6. místem trochu za očekáváním.

Strmý kopec v kluzkém terénu patří k největším zlodějům sil. Je náročný pro všechny bez rozdílu věku. Nejzdatnější závodníci vyjedou, jiní vyběhnou s kolem na zádech a kadeti ho zdolávají s jazykem na trikotu.

Vysypání pískem rychlé zatáčky na levou ruku se u jezdců příliš kladného hodnocení nedostalo. Jan Nesvadba a Jiří Polnický (oba U23) spolu odjeli větší část závodu. Střídali se ve stíhání vedoucího Pfingstena. V závěru Polnickému začaly docházet síly a třetí příčku mu vyfoukl další mladík Lubomír Petruš.

Pořadatelé se při stavbě trati vydováděli. Závodníkům připravili pestrou škálu záludných míst. Bahnitým brodem přes uzoučkou strouhu projížděl ze všech nejagrasivněji Petr Dlask (dokončil na 13. místě).  Právě zde se nejvíce padalo.

Po závodě je čas, kdy má opět příležitost vyniknout servisman. Tentokrát jako odborník na špínu. Z kola během pěti minut pod vysokým tlakem otesal veškerý nepořádek.

Výsledky:

Elite, U23: PFINGSTEN Christoph (GER), NESVADBA Jan, PETRUŠ Lubomír

Junioři: POKORNÝ Karel, LUKEŠ Daniel, VASTL Jan

Ženy: HAVLÍKOVÁ Pavla, MIKULÁŠKOVÁ Martina, RŮŽIČKOVÁ Martina

Kadeti: ŤOUPALÍK Adam, RAJCHART Jan, CAMRDA Pavel

Kadetky: CZECZINKAROVÁ Jana, BŘEZINOVÁ Daniela, MUDŘÍKOVÁ Kateřina

Žáci: MOSINGER Petr, KAŠPAR Adam, WAGNER Jakub