POCTIVÝ MOTOKROS A VÝŽIVNÉ BAHNO

– BAKOV NAD JIZEROU, 5. 11. 2011 (can) – Poslední motokrosový závod sezony 2011 se jel jako soutěž dvojic. Dvě hodiny vyřezávali motorkáři brázdy do trati. Kolo co kolo je čekala nepříjemná bažina, do které se nikomu nechtělo. Čím víc se závod chýlil ke konci, tím byl stav trati neutěšenější. Dokonce byly slyšet hlasy volající po předčasném odpískání závodu. Pořadatelé byli ale nemilosrdní.

Závod sice neměl ambice být nejdůležitějším podnikem roku, přesto se tu objevil přední český motokrosař Petr Bartoš. Své soupeře pořádně proháněl. Jeho jízda byla dravá a pohledná. Předváděl skoky i tam, kde si ostatní netroufali. S parťákem Plašilem se zalouženě stali vítězi v Bakovském marastu.

Trápení terénních speciálů bylo důkladné. Bahno bylo opravdu hluboké a rozježděné a jeho pojivé schopnosti byly znamenité. Kdo se špatně rozjel, toho chytilo a nepustilo.

Trať v bývalém pískovém lomu trpí na stahování spodní vody. Když se příroda alespoň trochu umoudří, jezdí se tu na motorkách. Kdyby z lagun někdo vylovil staré pneumatiky, dalo by se tu i plavat.

Nejmenší závodník ve startovním poli utopil svojí motorku ve zrádném bahně jako spousta jiných. Protože mazlavé hmoty měl po pupík, vytáhli ho přednostně.

Po dvou hodinách se každý, kdo dojel, mohl cítit jako vítěz.

Výsledky:

1. Petr Bartoš a Jaroslav Plašil 2. Štěpán Laurin a Martin Mizera 3. Vladimír Šeda a Dominik Kincl