ZÁPAS PODZIMU ROZHODL V 87. MINUTĚ KANONÝR HRUŠKA!

– BRNIŠTĚ, 06. 11. 2011 (syn) – Dnešní fotbalová sobota byla hodně dlouhá. Novináři hráli na hřišti vedoucího mužstva z Brniště a bojovali o čtvrtou příčku tabulky. Lesní svatostánek viděl napínavý souboj od začátku do konce. Tekla krev, kopalo se 22 rohů (z toho 20 domácí) a rozuzlení přišlo až v samotném závěru. Novinští nevydrželi drtivý závěrečný tlak domácích a inkasovali v době, kdy se všichni smiřovali s dělbou bodů. Výsledková skorosenzace se tedy nekonala, ale chasníci z Novin nejsou žádné primadony a porážku o jeden gól nakonec oslavili úplně stejně, jako výhru. V novinské hospodě. Spát se šlo až ráno a suspendovaný útočník  Heindorfer zatím nedorazil domů vůbec (neděle po obědě) …

Paní z bufetu připravuje gril na nápor diváků, kteří se rvou v poločase o výborné klobásy černé na uhel.

V šatně hostí Radek Bukovec, někdy gólman, někdy záložník, v legendární čepičce Dortmundu.

Při oblékání to vypadá, že do pole půjde i trenér Džogi. Nakonec odehrál 75. minut utkání.

Klandry obsypány diváky. Lajnový sudí Weiss to nebude mít lehké.

Novinský Nedbal je řezník. Další zářez na pažbě a domácí hráč se bude dlouho sbírat z podzimního trávníku.

Hosté brání jako o život. První půlka bez gólu. Míč kontroluje Plíva.

Odskočit se dá za střídačku. I v tomto případě nucené divácké pauzy se fotbal sledovat dá. Na branku je vidět.

A zase Plíva. Ten byl snad všude. Sudí z lidu něco mává, ale co mává, to ví snad jen on a fotbalový pánbůh.

Nádherná podzimní fotbalová atmosféra. V kelímku už moc není. Inverze nepustí slunce do lesa. A na zemi všude voní tlející listí.

Ne, to není tribuna stižená tureckým zemětřesením. To je skutečná tribuna, která přežije generace.

V poslední setině sekundy odvrací hlavou Švimberský míč letící do ohně. Tohle projít, bylo by to do prázdné kasy.

Poločasový odchod do kabin za stavu 0:0. Jablonský s ovázanou hlavou a dírou na šití. Ale doktor je daleko a od zvěrolékaře si to novinský hrdina zašít nenechá.

Trenér Novin radí betonovat, betonovat a udržet to za každou cenu. Jenže 45. minut je hodně dlouhá doba. Brniště má střelce jako višně. 44 gólů ve 13 – ti zápasech!

Takto by to šlo. Střela končí hluboko v černém hvozdu. Uličný to jen kontroluje aby se proběhl. Trefená srnka nebo zajíc by byli příjemným bonusem.

Fanoušek se stará o atmosféru. Kdyby měl megafon, mohl by organizovat demonstrace Greenpeace. Jeho nejoblíbenějším pokřikem bylo … „Máme doma vorvaně, chováme ho ve vaně.“

Brnišťští mají v mančaftu i masérky. To se nevidí ani první lize. To se to potom vyhrává.

A tohle je zřejmě rozhodující moment celého bojovného utkání. Uličný dostal naloženo při vybíhání na hranici velkého vápna. Masér Kopecký je ve svém živlu. Kelen je jeho oblíbeným nástrojem. Co střik, to úspěch. Ale Uličnému do zpěvu není. Zbytek zápasu odkulhal na brankové čáře.

Přišlo to, čeho se Novinští obávali. Další rohový kop. Tři minuty před koncem. Míč výtečně zatočený na hlavu nabíhajícího několikanásobného kanonýra deváté ligy Hrušky. Za ruku jej drží novinský Pavelka a balon do rukavic zkamenělého Uličného už nedoplachtil – 1:0!

To je definitivní konec! Bylo jasné, že kdo dá gól vyhraje.

Fanouškovské sny o dalších gólech. Ale až na jaře.

Nic se chlapci neděje. Čekali jsme bůra. Jeden gól od Brniště není nic. Oslavíme to jako vítězství.

V Novinské hospodě to žije. Atmosféra jak v Barceloně. Zelená je dobrá na mandle. V podzimním počasí.

Pohár z roku 2002 je památkou zašlé novinské slávy.

Neznámá fanynka Novin zkouší dres s číslem 4. Asi jarní posila. Těžko říci zda do defenzívy nebo do útoku.

Tohle je ale známý stoper a kapitán Jindra. Právě stopuje míče na stole.