TANEČNICE UKÁZALY VŠE. ŠARM A LAD.

– MLADÁ BOLESLAV, 28. 10. 2011 (can) – Každoročně ve stejný den přináší Taneční klub Rytmus z Bakova nad Jizerou do Kulturního domu v Mladé Boleslavi velký kus elegance. Nejlepší domácí taneční páry soutěžily o Pojizerský pohár – Cena TK Rytmus Bakov n. Jizerou. Tuto velice oblíbenou sportovněkulturní událost shlédlo letos přes tisíc párů očí.

Pojizerský pohár je jediná taneční soutěž v regionu. Navzdory tomu byla bohatě a kvalitně obsazená.  Své umění porotě i divákům předvedlo ve dvou nejvyšších výkonnostních třídách 62 párů ve standardních tancích a 68 párů v latinskoamerických.

Sedm hodin se přítomné divačky kochaly ladnými pohyby tanečních párů a bohatě zdobenými šaty. Jedna z nich mi prozradila, že sem chodí každý rok a na tanec by se dala nejraději hned už jen kvůli těm nádherným šatům.

Latináři při soutěži vypadali jako by byli rození jihoameričané. Bronz na svá bledá evropská těla ovšem chytali před zrcadly.

Před nástupem na parket musí být všechny ozdoby na svém místě. Jakub Skopal dělá poslední úpravy na šatech své partnerky Zuzany Rechové. Pár nepostoupil z 2. kola do semifinále. Vytančili si v Taneční Lize latinářů 14 místo.

Duo Tereza Florová a Jakub Drmota předvedli opravdu divoké podání latinskoamerických tanců, které se líbilo. Od obecenstva sklidili zasloužený potlesk a od poroty 2. místo mezi páry Taneční Ligy.

Výsledky:

Třída A standardní tance: David Jakub a Šrámková Michaela, Holeček Lukáš a Brožáková Lenka, Turek Tomáš a Kopalová Lenka

Taneční liga standardní tance: Odstrčil David a Bohak Tara, Horníček Michal a Grishchenko Yana, Drha Michal a Zámečníková Klára

Třída A latinskoamerické tance: Šimek Martin a Tuháčková Dita, Prágr Martin a Galandžárová Denisa, Smutný Tomáš a Šigutová Jana

Taneční liga latinskoamerické tance: Karásek Filip a Pišková Sabina, Drmota Jakub a Florová Tereza, Dvořáček Jan a Chytková Libuše