SEVER VLÁDNE DĚROVANÝM MÍČKŮM

– MLADÁ BOLESLAV, 4.-8.10. 2011 (can) – Dvanáct elitních týmů nejlepších florbalových lig hrálo v Mladé Boleslavi o Pohár mistrů. Šest mužských a šest ženských družstev rozdělených do dvou skupin bojovalo o postup do semifinále. Z českých zástupců se mezi ženami povedlo dostat se do semifinále Herbadentu Praha SJM. Celkovými vítězkami se staly hráčky IF Djurgårdens IBF. Ještě lépe se na domácí půdě ukázal Tatran Omlux Střešovice, v napínavém finále podlehl SSV Helsinki.

Českou stopu ve vítězném týmu zanechal Čech David Rytych, který byl vyhášen nejlepším brankářem turnaje. Skvělý dojem udělal druhým místem Tatran Omlux Střešovice.

S nejvetším aspirantem na celkové vítězství, švédským mistrem Storvreta IBK přicestoval samozřejmě i kapitán mužstva, Fin Mika Kohonen. Na tuhle florbalovou megastar se díval nejeden divák jako na zbožný obrázek. Severský lišák skóroval ve všech utkáních, ale svůj tým za brány semifinále nedovedl.

V základní skupině potrápil střelce Storvrety Tomáš Kafka z Tatranu. 41 míčků jim pochytal, 4 pustil za svá záda. Kolega v protější brance, Viktor Klintsten nestačil na 6 tatranských střel.

Do prvního zápasu s favorizovaným SSV Helsinki (pozdější vítěz turnaje) nastoupili Billy Boy Mladá Boleslav opatrně. Fini se po úvodním hvizdu s míčkem mazlili na svých hokejkách, ale gól nevytěžili. V 10. minutě už chodili se džbánem tak dlouho, že jim Billy Boy dalo branku. Gól hráče z pořadatelského města konečně nastartoval a rázem byli finskému klubu zdatným soupeřem.

Útočník Ondřej Fojta se svým týmem z Mladé Boleslavi nakonec museli spolknout hořkou pilulku. Druhá třetina vyšla pro obě mužstva brankově naprázdno, to však rozhodně neplatilo pro poslední dějství. V první minutě český tým nachytal Finy v nedbalkách. Finům se podařilo zlepšenou hrou srovnat stav, ale český soupeř dokázal jít znovu dovedení. Jenomže Helsinští vytvořili mohutný tlak a přidali další čtyři fíky do Pipkovy branky. U dvou branek Billy Boy nesouhlasilo s jejich korektností, ale dvojci rozhodčích Bienkowski – Chomnicki nepřesvědčili. SSV Helsinki – Billy Boy Mladá Boleslav 6:3

Hráčky z FbŠ Ropro Bohemians prohrály obě utkání ve skupině. Proti soupeřkám z Finska a Švýcarska se nedokázaly vybičovat k výkonům mezinárodního kalibru. Škoda, sympatické dívky v pruhovaných zelenobílých dresech musely sbalit své náčiní a s turnajem se rozloučily.

Nejproduktivnější hráčka, Emelie Lindström, nasázela v dresu Djurgårdens 12 branek. Ve finále si vychutnala Danielu Kreisingerovou z SC Classic čtyřmi přesnými zásahy. Její tým kraloval celému ženskému turnaji, neprohrál ani jeden zápas.