ZLÁMALÍK VYHRÁL V HRADIŠTI NAPOSLEDY

– MNICHOVO HRADIŠTĚ, 28. 09. 2011 (can) – Na Státní svátek byl v Mnichově Hradišti cyklistický svátek i smutek. Trať obsadí rodinné domy a kola vystřídají děti na pískovištích. Pro svého posledního vítěze si okruh nachystal počasí jako malované. V tuhém boji mezi Petrem Dlaskem a Martinem Zlámalíkem se lámal chleba až na konci závodu. Dlaska v závěru trápily křeče a soupeře setřást nedokázal. Zlámalíkova chvíle přišla v posledním kole a s malým náskokem vyhrál. Za zmínku stojí i 55.místo Tomáše Frydrycha, který se projel po mnichovohradištském okruhu jako vůbec poslední.

Tomáš Nový soutěžil v kategorii do 23 let. V minulém závodě dokončil na 40.místě. Mnichovo Hradiště může považovat za svojí domácí půdu. Na start si vezl devětatřicítku na pažích, do výsledkové listiny se tentokrát jako úspěšný absolvent nezapsal.

Nejzákeřnější místo trati čekalo na závodníky po první třetině okruhu. Na krátkém, ale prudkém sjezdu každoročně opouští nedobrovolně svá řidítka několik jezdců. Letos zde měla nepříjemnou nehodu Karla Štěpánová z juniorek. Podle všeho si přivodila velice bolestivou zlomeninu klíční kosti. Na místě dlouho čekala na doktora, nepochopitelně se nedočkala. Rozlobený člen jejího týmu jí nakonec musel k sanitce dopravit sám. Nechtěl bych býti doktorem poté, co jsem vyslechl jeho komentář.

Karel Hník, medailista z posledního MS do 23 let a velký příslib českého cyklokrosu do budoucna. S výšlapem kopce mezi páskami ohraničující trať si poradil hravě. Na cílovou pásku už své kolo nedovezl.

Petr Dlask a Martin Zlámalík se přetahovali o první místo od začátku do konce. Celou dobu jeli oba neskutečné tempo. Přesto se ani jednomu nepodařilo soka utrhnout. V předposledním kole bylo pořadí Dlask, Zlámalík. Na cílovou rovinku však vykoukl první Zlámalík.

Správný cyklista se opaluje zásadně na kole. Masáž po závodě uleví namoženým svalům.

Výsledky:

Elite,U23
ZLÁMALÍK Martin KDL Trans-Landbouwkrediet 01:04:14
DLASK Petr RUBENA BIRELL SPECIALIZED 01:04:15
MLYNÁŘ Zdeněk FOCUS CYCLING ZNOJMO 01:04:28
Junioři
POKORNÝ Karel Johnson Controls TJ Auto Škoda 00:42:19
MATĚJŮ Šimon Cyklo Team Tábor 00:42:44
NOVÁČEK Tomáš S.K. JIŘÍ TEAM OSTRAVA 00:42:46
Ženy, Juniorky
HAVLÍKOVÁ Pavla TELENET FIDEA CYCLING TEAM 00:34:10
MIKULÁŠKOVÁ Martina TJ Stadion Louny 00:35:23
ŠULCOVÁ Pavlína MERIDA BIKING TEAM 00:35:46