ŘEŽ O 9.MÍSTO V TABULCE POD STŘECHOU BOLESLAVSKÉHO STADIONU

– MLADÁ BOLESLAV, 5.11. 2010 (can) – Hráči BK Mladá Boleslav nastupují  k utkání s krůpějejmi potu na čele. Ne, žádný strach, nejde o chřipkovou epidemii. Tým je na 11. místě v tabulce, které znamená účast v play out. Dnešním soupeřem je HC BENZINA Litvínov s pouhým dvoubodovým náskokem. Výhra v prestižním mači o psychologicky výhodnou pozici v tabulce zaručující účast v předkole play off  může přinést trochu klidu oběma klubům.

Mladá Boleslav předvedla pořádný nástup do zápasu. Na Fraňka míří jedna pumelenice za druhou. Litvínov se těžce brání. Jeden z mála pokusů hostí o atak Schwarzovy svatyně odnesl útočník Jaroslav Kracík, který musel jet chladit nos na střídačku. Boleslav ze svých četných pokusů dokázala vytěžit branku a zaslouženě odchází do šaten s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina začala pro hosty výrazně lépe. Ve druhé minutě po jejím zahájení ve vlastním oslabení školí litvínovské eso Martin Ručinský domácí obranu a skóruje. Rychlé vyrovnání stavu vneslo na led nový náboj. Od chvíle, kdy svítily na tabuli časomíry vedle sebe dvě jedničky naklouzal a nalétal kotouč pěknou porci metrů. Oba brankáři se měli co ohánět.

Třetí perioda nábídla atraktivní hokejovou podívanou. Hrálo se ve vysokém tempu od branky k brance.  Hráči si nedarují na kluzišti ani centimetr a vráží do sebe na potkání. Jeden z ostrých soubojů o kotouč předvedli u hrazení Marušák s Trávníčkem, který neustál žádný ze jmenovaných kohoutů. Vše se odehrávalo v rámci pravidel, a tak nechávali hlavní rozhodčí Husička s Mikulou napínavou hru plynout.

Zápas nedokázalo rozhodnout 3×20 minut ani pětiminutový přídavek. Výsledek určí samostatné nájezdy. Na jedné straně ostřílený golman Franěk na druhé mrštný mladík Schwarz. Domácímu brankáři nepomohlo nabírání mentálních sil na střídačce a pustil za svá záda jeden puk z hole Jenáčka. Na všech střelách boleslavských exekutorů si Franěk smlsnul jak na čerstvém uzeném. Dva body si z Mladé Boleslavi odváží celek Litvínova.