VE MŠENĚ SE PEKLY OPLÁTKY

– MŠENO, 24.6. 2010 (can) – Vůně methylu a charakteristický zvuk jednoválců. Smíchejte dohromady a dostanete elixír, který spolehlivě přitáhne na stadion do Mšena stovky diváků. Dva dny po sobě svedly proti sobě duel týmy AK Slaný a Grepl PDK Mšeno. Po těsné prohře ve Slaném si chtěli Mšenští spravit chuť. Doma se jim obvykle daří. Vstup do závodu neměli nejlepší, ale po žolíku ve třetí jízdě se probudili a Slaný jednoznačně udolali.

Plošináři ze Slaného si na horkou půdu mšenského oválu přivezli dvě polské posily. Nejezdili špatně, ale tolik bodů jako zahraniční akvizice domácích neposbírali. Filip Šitera ve čtvrté jízdě pěkně proháněl Mariusze Puszakowskiho.

Piotra Protasiewicze (na snímku) a Norberta Kosciucha z Polska povolal manažer Mšena Petr Vandírek jako náhradu za jejich krajany Grzegorze Walaska a Sebastiana Ulameka. Piotr si přivezl neuvěřitelnou formu. Svojí dvacetibodovou show načal ve třetí jízdě, kdy se postavil před pásku poprvé a se žolíkem naložil na výbornou. Po celý večer nedovolil Slánským žažít sladkého pocitu vítězství. Ze šesti jízd ztratil pouze jeden bod, který uloupil jeho parťák Kosciuch.

Sedmnáctiletý junior Václav Milík, na fotce vpravo, hostoval v AK Slaný z klubu ZP Pardubice. Na startu sedmé jízdy byl jediným zástupcem české plochodrážní školy. Start nebyl špatný, dobrá pozice za týmovým kolegou Tomaszem Chrzanowskim mu však nevydržela dlouho. Po prvním oblouku se propadl na poslední místo, kterého se za čtyři kola nedokázal zbavit. Los k němu, ale nebyl příliš milostivý. Perfektně jezdící Protasiewicz a Kosciuch byli těžkými soupeři.

Milík vyjezdil Slanému celkem dva body, ty ale můžou být odečteny stejně jako čtyři včerejší, pokud slánský Martin Vaculík nastoupí v sobotu v semifinále juniorského mistrovství světa.

Start je v ploché dráze důležitý moment. Po zvednutí pásky vyletěli jako šípy ze svých pozic Filip Šitera a Tomasz Chrzanowski.

Už před poslední jízdou bylo jasné, že vítězství bude kořistí Mšena. Konečný výsledek bylo přesvěčivých 53:41 bodům.

Výsledky

1. Grepl PDK Mšeno 53
Jan Jaroš 1 2 2 – 1 3 9
Piotr Protasiewicz, PL 6* 3 3 3 3 2 20(1)
Filip Šitera 0 1 – 2 2 2 7(3)
Norbert Kosciuch, PL 2 1 3 3 3 3 15
Pavel Fuksa 1 0 0 0 0 1
Milan Čermák DNR
Tomáš Topinka 1 0 1(1)
2. AK Slaný 41
Martin Málek 2 1 3 2 2 0 10(1)
Václav Milík 0 1 0 0 1 2(2)
Mariusz Puszakowski, PL 3 3 0 3 1 2* 12
Tomasz Chrzanowski, PL 0 2 1 2 2 1 8(1)
Roman Čejka 2 2 1 1 0 0 6(2)
Michal Dudek 3 3
Richard Frištenský DNR