PROKOP NAKUPOVAL V OBCHOĎÁKU Z KOLA A SVĚTELNOU RYCHLOSTÍ

– LIBEREC, 17. 01. 2009 (syn) – Až do dnešního dne se do obchodního domu v centru Liberce chodilo nakupovat s igelitkou a hezky po svých. Od teď již toto tvrzení neplatí. Sanitka před hlavním vchodem jako jediná signalizovala, že dnes se bude v sámošce jezdit s turbo vozíčky. Jen tak pro radost se ptám bystré seniorky u terminálu MHD na co že tam ta sanitka stojí? „Aale někdo tam prý přepadl přes zábradlí,“ informovala zasvěceně. Pravda byla samozřejmě jinde. Šílení bikeři si to rozdali na eskalátorech a mezi butiky! A to ne ledajací. Na start se v posledním patře postavil i trojnásobný mistr světa Michal Prokop!

A co by to bylo za mistra sveta, kdyby si nedokázal poradit s domácí konkurencí. Vyhrál v šíleném tempu. Na eskalátorech se pohyboval jak zkušená důchodkyně s vozíčkem plným prázdných lahví. Prokličkoval mezi skleněnými tabulemi a jako jeden z mála měl štěští, že na ostrých hranách jezdících schodů neprorazil duši.

Zdatně mu sekundoval nejlepší slovenský biker Filip Polc, který dal první kolo ve flanelové košili, ale na finále už oblékl závodní výstroj. Na Prokopa to nestačilo, ovšem bylo to o pověstná prsa korejské školačky!

Před finálovou jízdou naštěstí nikdo nezkazil chuť přihlížejícím nějakým krvavým pádem či otevřenou zlomeninou a tak atmosféra houstla s padající tmou. Jak po závodě pro Českou televizi uvedl Prokop, trati chybělo víc bezpečnostních prvků a matrací, ale byla výborně namotaná a šlapavá na kluzkých podlahách.

V rychlosti s jakou bikeři létali po obchodním domě bylo jen otázkou času, kdy dojde i k nějakému masakru. O nechtěnou kulturní vložku se tak nakonec postaral backflip z pódia v podání jednoho nejmenovaného závodníka týmu R.S.P., který skončil utíráním spousty krve ochotnou ukrajinskou paní uklízečkou, návštěvou v liberecké nemocnici bez poplatků a třemi svorkami na hlavě. Až na tento drobný incident bylo celé klání povedené a jen málokdo z nás může říci, že byl v kavárně ve sjezdařské přilbě a chrániči na kolenou!

Výsledky:

1 – Michal Prokop – Author A-gang 00:30.639

2 – Filip Polc – Polcer Team00:30.643

3 – Rosťa Štencel – MaxCursor 00:31.856

4 – Michal Červenka – GT Czech Team / Meatfly – 00:32.108

5 – Lukáš Měchura – Chain Reaction Cycles / Intense – 00:32.208

6 – Radim Kvaček – GT Czech Team – 00:32.417

7 – Aleš Rogozan – Koloshop.cz – 00:34.736

8 – Marcel Vaško – SCK Velosprint – 00:35.406

9 – Tomáš Slavík – 01:01.286

10 – Štěpán Tumpach – DNF