ZLÁMALÍK V CÍLI S ODŘENÝM NOSEM DRUHÝ, PŘESTO VYHRÁL

– MNICHOVO HRADIŠTĚ, 22.11. 2008 (can) – Zámecké město ve spárech bikerů. Šestý díl národního cyklokrosového šampionátu přineslo pořádné drama. Prakticky celý průběh závodu nenaznačoval nic neobvyklého. Prokřehlí diváci podupávali na sněhu a zahřívali se čajem. Cyklokrosaři dupali do pedálů a trpěli zimou a blátem. Roztrháni jako korálky kroužili po celé trati. Na špici se drželo duo Zlámalík a Bína, kteří předvedli takový závěr, že si slabší povahy zakrývaly oči.

O tom, že teplo je dobré na klouby ví jistě své Jan Doležal. Mrazivé počasí pomáhalo závodníkům přemáhat mimo rukavic i odpolední slunce. Většina si oblékla dlouhé nohavice. Našli se však i tací, kteří v listopadu jezdí s holými lýtky, ať je zima jaká chce.

Stanislav Bambula skákal přes umělou překážku s lehkostí osmiletého dostihového koně, přesto z toho v cíli bylo až 14. místo.

Jezdec pořadatelského týmu JOHNSON CONTROLS AŠ MB Vladimír Kyzivát stejně jako jeho soupeři bojoval s rozmary listopadového počasí. Domů si odvezl nálepku závodníka z elitní desítky a bláto mezi zuby. Kola se myjí hned na místě.

Finiš přinesl nečekané rozulení závodu. Ve chvili, kdy na vyasfaltovanou cílovou rovinku najeli dva osamocení závodníci, bylo všem jasné, že si to o zlatý věnec rozdají Martin Bína a Martin Zlámalík. Bína se držel vpředu těsně stíhaný Zlámalíkem. Metry rychle ubíhaly pod koly spurtujících závodníků. Davy lidí se mačkaly na svodidla kolem trati, všichni chtěli vidět, kdo bude vítězem strhujícího duelu. A právě ona proklatá svodidla rozhodla závod. Na pásku zbývalo sotva deset metrů, když o ně Zlámalík zavadil kolem. Následovalo akrobatické salto přes řidítka s nepovedeným dopadem. V té chvíli projel Bína s vítězným gestem cíl. Pozornost všech směřovala ke Zlámalíkovi, který testoval pevnost mnichovohradišťského asfaltu. Nutno podotknout, že se mu podařilo do cíle doklouzat. Celý incident se začal ihned řešit. Konečný verdikt zněl, Bína diskvalifikován za tísnění, Zlámalík je vítězem.

Na bednu se po bok vítěze postavil na druhém místě Kamil Ausbuher, který se hned po dojetí dostal do dobrých rukou.

Výsledky: Elite,U23

  1. ZLÁMALÍK Martin – PRODOLI RACING TEAM – 01:06:09
  2. AUSBUHER Kamil – EXE Jeans – 01:06:42
  3. POLNICKÝ Jiří – EMPELLA CZECH TEAM – 01:07:47
  4. CHROBÁK Jan – JOHNSON CONTROLS AŠ MB – 01:08:06
  5. KÁŠEK David – Cyklo Team Budvar Tábor – 01:08:06
  6. PFINGSTEN Christoph – Berliner TSC – 01:08:25
  7. METLIČKA Václav – TEAM KRAL R.C. „PFEIL“ HOF e.V – 01:08:43
  8. BAMBULA Ondřej – Cyklo Team Budvar Tábor – 01:08:52
  9. ŠKARNITZL Jan -DIMP – GIANT team – 01:08:59
  10. KYZIVÁT Vladimír – JOHNSON CONTROLS AŠ MB – 01:09:13